Sisukord
Tarbija
Tänane leht
19.08.2017
Eesti Vihma ennustamisel jagub meil arenguruumi (1) Välismaa Võikaim terrorirünnak tabas Barcelonat 30 aastat tagasi Kohalikud oskasid karta halvimat Barcelona leinas rünnaku ohvreid Kataloonia püsib peamise terroripiirkonnana 1995. aastast Pommimehe õnnetus võis säästa Hispaaniat suuremast tragöödiast Hispaania sport leinab, aga ei peatu Arvamus Juhtkiri: Eesti raha lodeva naabri kasiinos (1) Madis Kimmel: maailmarahuni läbi terrori ehk Islam kui «rahureligioon» (86) Edasi 1989. aastal: arvamusi Stalinist (1) Hiline mastilangetaja (1) Õiglaselt tipus (1) Kindral Lee jätkuv lahing (12) Avalikult Savisaare vastu (2) Kultuur Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Sport Tänaku rehviloterii jackpot Froome sihib unikaalset triumfi (1) Koondise palderjan fännidele Mart Soidro: kümnevõistlus nagu elu Tarbija Koolikotti valides ei tohi lapse tahtmisega kaasa minna (1) Suur ostukorvi hinnavõrdlus: augustis on soodsaim ostelda Prismas Arter Tunnike tänavamuusikuna: eurod, dollar ja tööpakkumine Suurim Eesti patrioot on 62-tonnine tank Challenger 2 (4) Silmini motosõprade meepotis Jüri Mõis: iga inimene on sündinud miljonär (2) Perekond Visnap viib Eesti kunstnike loomingu laia maailma Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Tiina Pargi kolumn: stseen Georg Otsa haual Postimehe nädalahoroskoop 19.–25. august Kuus naist metsas, sünnipäevast rääkimata ehk kuidas elada üle Erna matk Kaunid kleidid on kui suvelõpu lilled VIDEOD: Supervorm välijõusaalist Suvetäht kõrvitsaliste seas VIDEO: Seikleja – diagnoos, lõbu või lollus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur ostukorvi hinnavõrdlus: augustis on soodsaim ostelda Prismas

2 min lugemist
Augustikuu ostukorv osutus kalleimaks Selveris. FOTO: Tairo Lutter

Augustikuu ostukorv osutus täie kindlusega soodsaimaks Prisma kaupluses, kallimad kaubad seevastu tulid Selverist, hinnavahe kahe poe toidukorvi vahel ulatus üheksa euroni. Napilt jäi Selverile kalliduselt alla Rimi. Peaaegu samale pulgale asetusid ka Maxima ning Coop (Maksimarket), umbes euro võrra nendest kallim on Grossi poe ostukorv.

Tellijale Tellijale

Sellekuist ostukorvide võrdlust iseloomustab aga oluline muudatus: kui varem olid valikus vaid teatud kaubamärkide tooted (näiteks Alma piim, Valio Gefiluse keefir, Rakvere lihatooted, Talleggi kanafilee jm), siis seekord on esitatud poeketi kõige soodsam toode vastavas kategoorias, millest paljud on ühtlasi nende oma kaubamärgi tooted. See pööras poekettide tavapärase järjestuse pea peale: kui Grossi pood on seni alati olnud kas odavaim või odavuselt teine, siis nüüd tõusis see kalliduselt kolmandaks kaupluseks. Märkimisväärse hüppe allapoole tegi aga enamasti kalliduselt teiseks jäänud Coop. Ilmselgelt oli Coopile siinjuures abiks Säästu ja Hüva kaubamärgiga toodete võrdlusesse võtmine.

Tavahinnaga piimatooted on endiselt konkurentsitult kõige soodsamad Grossis, mis tähendab, et need maksavad kasvõi üks sent vähem kui mujal. Tegu on siiski tavapäraste Farmi, Alma, Valio jm toodetega, seega private label siinkohal asjasse ei puutu. Parima hinnaga puu- ja köögiviljad tulevad Prisma ja Grossi kauplustest. Esimesest võib leida tavahinnast soodsaimaid meloneid, ploome, nektariine ning üliodavaid tomateid. Grossis maksavad vähem arbuusid, banaanid, pirnid, õunad ja paprikad. Odavaimad lihatooted on aga Maximas ja Prismas.

18.08.2017 21.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto