Sisukord
Välismaa
Tänane leht
19.08.2017
Eesti Vihma ennustamisel jagub meil arenguruumi (1) Välismaa Võikaim terrorirünnak tabas Barcelonat 30 aastat tagasi Kohalikud oskasid karta halvimat Barcelona leinas rünnaku ohvreid Kataloonia püsib peamise terroripiirkonnana 1995. aastast Pommimehe õnnetus võis säästa Hispaaniat suuremast tragöödiast Hispaania sport leinab, aga ei peatu Arvamus Juhtkiri: Eesti raha lodeva naabri kasiinos (1) Madis Kimmel: maailmarahuni läbi terrori ehk Islam kui «rahureligioon» (86) Edasi 1989. aastal: arvamusi Stalinist (1) Hiline mastilangetaja (1) Õiglaselt tipus (1) Kindral Lee jätkuv lahing (12) Avalikult Savisaare vastu (2) Kultuur Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Sport Tänaku rehviloterii jackpot Froome sihib unikaalset triumfi (1) Koondise palderjan fännidele Mart Soidro: kümnevõistlus nagu elu Tarbija Koolikotti valides ei tohi lapse tahtmisega kaasa minna (1) Suur ostukorvi hinnavõrdlus: augustis on soodsaim ostelda Prismas Arter Tunnike tänavamuusikuna: eurod, dollar ja tööpakkumine Suurim Eesti patrioot on 62-tonnine tank Challenger 2 (4) Silmini motosõprade meepotis Jüri Mõis: iga inimene on sündinud miljonär (2) Perekond Visnap viib Eesti kunstnike loomingu laia maailma Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Tiina Pargi kolumn: stseen Georg Otsa haual Postimehe nädalahoroskoop 19.–25. august Kuus naist metsas, sünnipäevast rääkimata ehk kuidas elada üle Erna matk Kaunid kleidid on kui suvelõpu lilled VIDEOD: Supervorm välijõusaalist Suvetäht kõrvitsaliste seas VIDEO: Seikleja – diagnoos, lõbu või lollus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kataloonia püsib peamise terroripiirkonnana 1995. aastast

3 min lugemist
Kataloonia piirkondliku korrakaitsejõu Mossos d'Esquadra liikmed kevadel Sabadellis kümne džihadisti vahistamisega lõppenud missioonil. FOTO: MANU FERNANDEZ / AP / Scanpix

Nii Barcelona kui ka kogu Kataloonia piirkond torkab Hispaanias silma islamiäärmuslaste keskmisest vilkama tegutsemise poolest.

Tellijale Tellijale

Hispaania esimene islamist vahistati 1995. aastal Barcelonas, kui kätte saadi Alžeeria Relvastatud Islamigrupi (GIA) liige. Rühmitus, millesse ta kuulus, oli tihedalt seotud tolleks ajaks vaid seitse aastat tegutsenud Al-Qaedaga.

Kataloonias on alates sellest ajast vahistatud rohkem kui kolmandik kõigist Hispaanias tabatud islamistidest. Samal ajal, kui on kasvanud Hispaanias vahistatud islamiradikaalide koguarv, on järjest suurenenud ka riigi kirdeprovintsist pärit islamistide osakaal tabatute hulgas.

18.08.2017 21.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto