Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.08.2017
Eesti Vihma ennustamisel jagub meil arenguruumi (1) Välismaa Võikaim terrorirünnak tabas Barcelonat 30 aastat tagasi Kohalikud oskasid karta halvimat Barcelona leinas rünnaku ohvreid Kataloonia püsib peamise terroripiirkonnana 1995. aastast Pommimehe õnnetus võis säästa Hispaaniat suuremast tragöödiast Hispaania sport leinab, aga ei peatu Arvamus Juhtkiri: Eesti raha lodeva naabri kasiinos (1) Madis Kimmel: maailmarahuni läbi terrori ehk Islam kui «rahureligioon» (86) Edasi 1989. aastal: arvamusi Stalinist (1) Hiline mastilangetaja (1) Õiglaselt tipus (1) Kindral Lee jätkuv lahing (12) Avalikult Savisaare vastu (2) Kultuur Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Sport Tänaku rehviloterii jackpot Froome sihib unikaalset triumfi (1) Koondise palderjan fännidele Mart Soidro: kümnevõistlus nagu elu Tarbija Koolikotti valides ei tohi lapse tahtmisega kaasa minna (1) Suur ostukorvi hinnavõrdlus: augustis on soodsaim ostelda Prismas Arter Tunnike tänavamuusikuna: eurod, dollar ja tööpakkumine Suurim Eesti patrioot on 62-tonnine tank Challenger 2 (4) Silmini motosõprade meepotis Jüri Mõis: iga inimene on sündinud miljonär (2) Perekond Visnap viib Eesti kunstnike loomingu laia maailma Filmiarvustus: «Emoji film» on põrkav, vilkuv, väsitav ja küsitav positiivsusepomm Tiina Pargi kolumn: stseen Georg Otsa haual Postimehe nädalahoroskoop 19.–25. august Kuus naist metsas, sünnipäevast rääkimata ehk kuidas elada üle Erna matk Kaunid kleidid on kui suvelõpu lilled VIDEOD: Supervorm välijõusaalist Suvetäht kõrvitsaliste seas VIDEO: Seikleja – diagnoos, lõbu või lollus? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vihma ennustamisel jagub meil arenguruumi

7 min lugemist
Sünoptik Taimi Paljak FOTO: Georg Kõrre

Ilmateenistuse juhtivsünoptik Taimi Paljak ei tee saladust, et vihmasadu saaks paremini ennustada, aga eksimuste taga pole mitte lihast ja luust sünoptikud, vaid üks üsna keeruline arvutiprogramm. Muide, juba praegu valmivad Norra ilmaprognoosid ilma igasuguse inimese sekkumiseta.

Tellijale Tellijale

Mustamäe teel keskkonnaagentuuri hoone esimesel korrusel toimetavad ühed Eesti kõige tuntumad ja nõutumad, ent teisalt ka kirutumad inimesed, sünoptikud. Need riigiametnikud on pidanud meediaga iga päev suhtlema juba hallil nõukogude ajal. Kes ei mäletaks legendaarset Ilma-Pilvit ehk Pilvi Kirsit, kes peab praegu pensionipõlve.

Taimi Paljakul on staaži üle 30 aasta. Tema ütleb, et nõukogude ajal tehti ilmaprognoos kolmeks päevaks ja sageli ei pidanud Moskva kaudu tulnud prognoosikaardid paika, sestap koostasid Eesti sünoptikud ilmakaardi ja prognoosi pigem ise.

18.08.2017 21.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto