Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ööklubi vajus minevikku, kuid tants Atlantises jätkub

2 min lugemist
Tantsukooli Shaté juhil Krõõt Kivistikul on plaan endisesse restoraniruumi rajada balletisaal. Reedel olid veel restorani lauad-toolid endisel kohal. FOTO: Kristjan Teedema

Ööklubi ma siin kindlasti pidama ei hakka, kinnitas tantsukooli Shaté juht Krõõt Kiviste. Tema juhitav tantsukool võttis rendile endise klubihoone Atlantis ruumid ning kuu jooksul peaks kõik Shaté trennirühmad kolima Filosoofi tänavalt Emajõe kaldale.

«Ma arvan, et on täpselt õige aeg uueks hingamiseks sellel legendaarsel majal Tartu kesklinnas,» lisas Kiviste. Endises klubihoones on tantsijatel varasema pinnaga võrreldes viis korda rohkem ruumi.

Esimene Shaté tantsuõpilaste treening peeti Atlantise suurimas konverentsiruumis eelmisel reedel. «Nii suurt tantsusaali minu teada Tartus mujal ei ole,» viitas Krõõt Kiviste veidi enam kui kahesajaruutmeetrisele konverentsisaalile, kus parasjagu peeti hiphopitrenni.

Reedel peeti Atlantise suures konverentsisaalis esimene tantsutrenn, kus neiud õppisid Sloveeniast pärit Matic Zadraveci juhendamisel hiphoppi. FOTO: Kristjan Teedema

Restoranist balletisaaliks

Et hoonel on uus rentnik olnud vaid paar nädalat, meenutab maja sisustus praegugi rohkem ööklubi kui tantsukooli. Veidi võidunud väljanägemisega põrand on endasse aastaid mitmesuguseid märjukesi imanud, sellest ka väsinud ja kulunud välimus. 

Restoranis olid lauad-toolid veel paigas, laudadel olid linad peal ning Atlantise kandvad menüüd koos tantsukooli dokumendikaustadega kõrvuti lauanurgal rivis. Köögis seisis pliidil pann nii, nagu oleks sellel veel samal hommikul muna praetud.

«Restoraniruumi on plaan teha balletisaal,» rääkis Krõõt Kiviste. «Lauad-toolid viime ära ja akna äärde tuleb stange. Siin on ka valge klaver, seega on see lausa ideaalne koht balletisaaliks.» 

Siiski kavatseb ta hoida laoruumis alles mõned lauad ja toolid, et endises restoranisaalis saaks vajaduse korral erapidusid korraldada. 

«Varateismelised, kes enam mängutoas sünnipäeva pidada ei soovi, saaksid seda teha siin,» tutvustas Krõõt Kiviste plaane endise restorani ruumidega. «Saame kokku panna näiteks moesõu, plaan on tööle panna ka fotostuudio, mida siis samuti saab sünnipäevapidudel kasutada.»

Oodatakse kohvikupidajat

Võrreldes eelmiste kohtadega on tantsukoolil nüüd ruumi palju rohkem. Seetõttu tuleb Atlantise majas üsna palju ümber ehitada. Esialgu tehakse trenni vaid teisel korrusel, konverentsisaalides ja restoraniruumis. 

Endises laos teevad töömehed juba usinalt remonti. «Et siin pole aknaid, siis siia sumedasse härmarasse rajame ruumi jooga ja pilatese jaoks,» rääkis Krõõt Kiviste.

Klubiruumiga on tal oma plaan. «Kuna siin on kõrged laed, siis saaks siin teha õhuakrobaatika tunde. Meil on juhendaja Saksamaalt juba olemas,» lisas tantsukooli juht.

Teiseks saab esimese korruse tantsuruumi ümber ehitada black box’i tüüpi saaliks. «Selles saalis ei pea toimuma vaid tantsuetendused. Olen avatud igasuguseks koostööks. Siin saaks anda ka muid etendusi, õppida tantsuvideote ja -fotode tegemist,» märkis Krõõt Kiviste.

Veel ootab tantsukoolijuht mõnd head toitlustusettevõtjat, kes seaks endise Star Cafe ruumides sisse kohviku. «Ma ise ei hakka kedagi sinna ekstra otsima. Usun, et õige inimene leiab ise tee minuni,» lisas ta. Kohvik peaks töötama samal ajal kui tantsukool, trennist lapsi ootavad lapsevanemad saaksid seal aega parajaks teha.

Ruumi ja ka unistusi on tantsukooli juhil palju, kuid iga asi omal ajal. Krõõt Kiviste on suurte unistuste tuules siiski realist ning loodab kogu maja ruumid tantsukooli tarvis töösse rakendada järgmise aasta suve alguseks. Praegu on Shaté tantsukoolis üle 550 õpilase ning nüüd, mil ruumi rohkem, on sügisest ka õpilasi rohkem, üle kuuesaja.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto