Sisukord
Maailm
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

KOHALIK VAADE. Barcelona õpib elama uues normaalsuses

3 min lugemist
La Rambla promenaad kattus nädalavahetusel küünalde ja lillemerega. FOTO: MANU FERNANDEZ/AP/SCANPIX

Möödunud nädalal toimunud terrorirünnak Barcelonas nõudis 14 inimelu, vigastatuid oli üle 120. See aga, kuidas kohalikud ja turistid rünnaku järel oma abi pakkusid ja solidaarsust välja näitasid, kinnitas, et džihadistide vägivald muutis Hispaania vaid tugevamaks ja ühtsemaks. Enam polnud olulised ka muidu pingelised suhted Kataloonia ja ülejäänud Hispaania vahel.

Tellijale

Seetõttu jäi ka terroristidel saamata see, mida nad ootasid: ühiskonna lõhestumine ja paanika. Üks rünnakujärgseid meeleolusid iseloomustav näide on Hispaania kuninga Felipe VI emotsionaalne ja veenev sõnum Twitteris: «Nad on mõrtsukad, lihtsalt kurjategijad ja meid nad ei hirmuta. Kogu Hispaania on Barcelonaga. La Rambla kuulub taas kõigile.»

Algul olid inimesed šokeeritud ja vihased, aga peagi oli kõik taas rahulik. Tundus, justkui oleksid kõik käed üles tõstnud ja leppinud, et radikaliseerunud džihadistide rünnakutest on saanud avatud ühiskondade uus normaalsus.  

19.08.2017 22.08.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto