Sisukord
Arvamus
Postimees
21.08.2017
Eesti Milline valimisliit oleks kõige loogilisem? Lepo Sumera korteri rääkimata lugu (12) esikas 21.08 vol. 1 Ohtlikud mängud? Teadlased üle ilma loovad Tartus tehismõistust Majandus Noor Teder kavandab Porto Francost rahvusliku kapitali tsitadelli (1) Välismaa KOHALIK VAADE. Barcelona õpib elama uues normaalsuses Terror jõudis Soome Arvamus Chris Patten: lääne kõlbelist pankrotti võib täheldada igal pool (9) Postimees 1939. aastal: õnnetus varitseb töötajat Juhtkiri: 20. august ja häid vaidlusi täis argipäevad (2) Mart Nutt: rahvas pole kogukond (3) Andres Anvelt: võitlus fentanüüliga on juba aastaid politsei jaoks prioriteet (3) Jaanus Piirsalu: palun kogu Nepside pere ees siiralt vabandust (12) Kultuur Aasta kirjanik Mihkel Mutt: looming ja lastesaamine on iga indiviidi püha inimõigus (1) Läbi pikslite kangelaslikkuse poole «Eakaid inimesi ei tohiks vaja olla ainult valimiste ajal!» Sport 85.41 visanud Kirt salvas Värnikut Tänaku kingitus Eesti Vabariigile ja võidu saladus Klavan vaigistas Benteke ja Liverpool võitis Eesti võrkpallikoondis käib Müncheni Bayerni rada (1) Teadus Pariisi kliimalepet kummitavad vigased andmed ja poliitikute lahmivad lubadused Tartu Sukeldujad tõid Emajõest välja sajakilose ankru, laevaga veel ei näkanud Raekoja töötajaid kaitsev reegel üllatab endiselt (9) Maavalitsused kaovad, juurde tekib kaks uut riigiasutust (1) Ööklubi vajus minevikku, kuid tants Atlantises jätkub Rannailmaga võid angerjat vaid muuseumis näha ehk Kuidas teadlaste tünnid Võrtsjärvel tühjaks jäid Martin Hallik, Siim Vatalin: pettumus rattateedest – tark oleks teha nutikalt! (2) Eili Arula: riigiasutused kui seitsmepealine lohe (1) Külaselts rookis Kriimani mõisa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1939. aastal: õnnetus varitseb töötajat

1 min lugemist
PM 21.08.1939 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Töökaitseinspektsiooni suurem töökoorem langeb suvele, mil toimuvad laiaulatuslikud hooaja-tööd veskites ja põllumajanduslikkudes ettevõtetes.

Tööinspektsiooni tegevusest Ta r t u m a a l j a Ta r t u l i n n a s andis seletusi Tartu 5. jaoskonna töökaitseinspektor A. Lill, märkides järgmist:

Tänavu järelevalve teostamise raskuspunkt langes jahu- ja saeveskitele, kus polnud täidetud kõiki kehtivaid määrusi töö-tervishoiu ja tööõnnetuste vältimiseks. Soovida jätavad ruumid. Paljudes veskites on põrandad viletsas olukorras – katkised ja mädanenud. Nende väärnähete kõrvaldamiseks on tehtud korraldusi ja ühtlasi hoiatatud tööstuste omanikke, et vastasel korral suletakse nende ettevõte. Suurem osa valdajaid on hoiatusi tähele pannud ja vead kõrvaldanud. Kuid on neid, kes ei reageeri korraldustele.

Niisugusel korral on tulnud tarvitusele võtta resoluutsemad abinõud – katkestada töö. Viimaste kuude jooksul on tulnud sulgeda üle 10 veski täielikult või osaliselt, sest neis ilmnes puudusi, mis iga silmapilk oleksid võinud ohustada töölise ja omaniku elu.

Mis puutub töö-tervis-hoidlikku ossa, siis see jätab väga palju soovida. Kõige suurema pahena esineb liigne tolm, eriti maaveskites. Kuigi jahutolm pole väga ohtlik inimese tervisele, tuleb siiski püüda seda vähendada võimaluse piirides. Selle küsimuse lahendamiseks on kavatsus kutsuda kokku veskipidajate koosolek.

21.08.1939

Seotud lood
    19.08.2017 22.08.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto