Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: väike pood suure ja kõva raha eest

1 min lugemist
Valuutapood N.Liidus 1980ndatel. FOTO: Internet

Jalust võttis natuke nõrgaks, kui eile hommikul Tiigi 6, ehitustrusti ühiselamu nurga sisse asutatud poes plasttopsikust kohvi pakuti. Ja naeratati. Kõik oli ilus ja kirju ning aknad olid pestud nagu ei ühelgi riigipoel. Lisaks oli igale poole kirjutatud eesti, inglise ja jaapani keeles maagiline sõna «Fuji».

Valuutakauplusi on Tallinnasse aina juurde tulnud ja andnud AK reporteritele ja nõrganärvilistele põhjust halamiseks, miks küll ausat tööinimest sellise tulevärgiga mõnitatakse, osta ei saavat lihtinimene ju sealt midagi. Nüüd on valuutaärid riburada pidi Tartussegi jõudnud.

Hinnad on Soome päritolu. Väga odav see kõik pole, ehkki valuutarublades hinnad jätavad algul fantastiliselt hea mulje, laual lebava kalkulaatoriga saame aga hoopis teised numbrid. Helsingist tuues läheb asi loomulikult kulukamaks, sest laevasõit ja söögiraha ja sekeldamine tollis on ka midagi väärt.

Poepidajate kavade kohaselt saab Fujist tulevikus suuremat sorti kodumasinaidki osta, just neid, mida on Helsingist või mujalt tülikas seljas tassida. Kodaki äri Tallinnas müüb näiteks mikrolaineahje.

Esimene ostja käis juba teisipäeva hommikul ja võttis 187-dollarise fotoaparaadi. Maksis dollarites ja oli Eesti Vabariigis elav N.Liidu kodanik.

22.08.1990

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto