Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.08.2017
Eesti Pärijate huvipuudus viib tootmistalude hääbumisele (11) Savisaare nimekiri alustas kukkumisega (13) Majandus Simson: ettevõtjad ärgu lootku ainult maksukingitustele (7) Välismaa Välismaa lühid 22.08 Ründajad liikusid riigist riiki Barcelona rahvarammija lasti maha Mida teame Soome noaründajast? Arvamus Jarmo Mäkelä: Venemaa võltsuudis – ka Soome poliitikud läksid õnge (2) Tarmo Pikner: ei taha Rootsi lauda! (10) Avo-Rein Tereping: võluv Anna muutuvas maailmas (8) Juhtkiri: kes meid tulevikus toidab? (4) 20. augusti klubi liige: olgem uhked! (1) Edasi 1990. aastal: väike pood suure ja kõva raha eest Evelyn Kaldoja: terroristide pikk pidurdusteekond (4) Kultuur Mittearmastus. Diagnoos lapsevanematele ja Venemaale Mehed, kes tegid midagi Rein Langi, Viktor Siilatsi ja Urmas Nemvaltsi muljed Ruja kontserdilt Segakoorid, kus keegi ei seganudki Sport Võidukas rehvivalik sündis kõvas vaidluses Lõplikust valikust jäid välja Allik ja Naaber Võrkpall - idabloki paraadalast on saanud terve Euroopa mäng Maa Elu Eksperdid annavad nõu: kuidas valmistada võimalikult tervislikku moosi? Tartu Tartusse laieneva Alko1000 juht: «Nädala jagu sööki võiks kätte saada umbes 15 euroga» (28) Tartust saab alguse Eesti kalleim kortermajade uuendamine (3) Reformierakond Tartus tipus, IRL põhjas (2) Vallajuhtide arvates valdade liitmine kulude kokkuhoidu ei too Mehhikos kasvanud eestlane soovib õppida emakeelt, et suhelda Eestis elava vanaisaga (1) Peeter Laasik: Elva ostukeskuse saaga ehk Kuidas karikas sai täis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: väike pood suure ja kõva raha eest

1 min lugemist
Valuutapood N.Liidus 1980ndatel. FOTO: Internet

Jalust võttis natuke nõrgaks, kui eile hommikul Tiigi 6, ehitustrusti ühiselamu nurga sisse asutatud poes plasttopsikust kohvi pakuti. Ja naeratati. Kõik oli ilus ja kirju ning aknad olid pestud nagu ei ühelgi riigipoel. Lisaks oli igale poole kirjutatud eesti, inglise ja jaapani keeles maagiline sõna «Fuji».

Valuutakauplusi on Tallinnasse aina juurde tulnud ja andnud AK reporteritele ja nõrganärvilistele põhjust halamiseks, miks küll ausat tööinimest sellise tulevärgiga mõnitatakse, osta ei saavat lihtinimene ju sealt midagi. Nüüd on valuutaärid riburada pidi Tartussegi jõudnud.

Hinnad on Soome päritolu. Väga odav see kõik pole, ehkki valuutarublades hinnad jätavad algul fantastiliselt hea mulje, laual lebava kalkulaatoriga saame aga hoopis teised numbrid. Helsingist tuues läheb asi loomulikult kulukamaks, sest laevasõit ja söögiraha ja sekeldamine tollis on ka midagi väärt.

Poepidajate kavade kohaselt saab Fujist tulevikus suuremat sorti kodumasinaidki osta, just neid, mida on Helsingist või mujalt tülikas seljas tassida. Kodaki äri Tallinnas müüb näiteks mikrolaineahje.

Esimene ostja käis juba teisipäeva hommikul ja võttis 187-dollarise fotoaparaadi. Maksis dollarites ja oli Eesti Vabariigis elav N.Liidu kodanik.

22.08.1990

Seotud lood
21.08.2017 23.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto