Sisukord
Eesti
Postimees
22.08.2017
Eesti Pärijate huvipuudus viib tootmistalude hääbumisele (11) Savisaare nimekiri alustas kukkumisega (13) Majandus Simson: ettevõtjad ärgu lootku ainult maksukingitustele (7) Välismaa Välismaa lühid 22.08 Ründajad liikusid riigist riiki Barcelona rahvarammija lasti maha Mida teame Soome noaründajast? Arvamus Jarmo Mäkelä: Venemaa võltsuudis – ka Soome poliitikud läksid õnge (2) Tarmo Pikner: ei taha Rootsi lauda! (10) Avo-Rein Tereping: võluv Anna muutuvas maailmas (8) Juhtkiri: kes meid tulevikus toidab? (4) 20. augusti klubi liige: olgem uhked! (1) Edasi 1990. aastal: väike pood suure ja kõva raha eest Evelyn Kaldoja: terroristide pikk pidurdusteekond (4) Kultuur Mittearmastus. Diagnoos lapsevanematele ja Venemaale Mehed, kes tegid midagi Rein Langi, Viktor Siilatsi ja Urmas Nemvaltsi muljed Ruja kontserdilt Segakoorid, kus keegi ei seganudki Sport Võidukas rehvivalik sündis kõvas vaidluses Lõplikust valikust jäid välja Allik ja Naaber Võrkpall - idabloki paraadalast on saanud terve Euroopa mäng Maa Elu Eksperdid annavad nõu: kuidas valmistada võimalikult tervislikku moosi? Tartu Tartusse laieneva Alko1000 juht: «Nädala jagu sööki võiks kätte saada umbes 15 euroga» (28) Tartust saab alguse Eesti kalleim kortermajade uuendamine (3) Reformierakond Tartus tipus, IRL põhjas (2) Vallajuhtide arvates valdade liitmine kulude kokkuhoidu ei too Mehhikos kasvanud eestlane soovib õppida emakeelt, et suhelda Eestis elava vanaisaga (1) Peeter Laasik: Elva ostukeskuse saaga ehk Kuidas karikas sai täis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pärijate huvipuudus viib tootmistalude hääbumisele

5 min lugemist
Talu pidamist aitab Tammo Parmasel (esiplaanil) ja tema lapselapsel jätkata Tarmo Rebane (tagaplaanil). Taustal paistavad talu lihaveised, kes piimalehmad välja vahetasid. FOTO: Margus Ansu

​Tõlliste valla talunik Tammo Parmas pani mais oma viimased paarkümmend lehma veoauto peale ja saatis nad silmi vesistades minema – kas see on üks neist sadadest kordadest, kui talupidamine lõppes pärija puudumise tõttu?

Tellijale Tellijale

Läinud kolmapäeval oli Valgamaal Tagula külas imeilus ilm, Väike-Ande talu koer otsis majaseina äärest varju, sellal kui pere punane kass Kitu korjas päikesekiiri ja nautis oma hobi – elektrilise ratastooliga sõitmist. Ratastooli suurema ruumi võttis enda alla aga mees, kes ühendab esimest vabariiki ehk 1937. aastat 21. sajandiga. Valdavalt kasutab elektrilist sõiduriista küll Tammo Parmase abikaasa, ent kui naine on toas, sõidab sellega ringi vanaperemees, kel selg aastakümnetepikkusest töötegemisest üsna läbi. Üldiselt liigub 80-aastane talunik siiski aias omil jalul ringi ja ehkki ka abiline on majas, teeb ta ka ise traktoriga töid.

See on klassikaline talu, kus aias on mesitarud, kasvuhoone, õue peal siblivad kanad ja põllul kasvab vili. Parmasel on Eesti põllumajanduse käekäigu kohta mõndagi käredat öelda. Eriti 1990. aastate algul läks päris hästi ja kari muudkui kasvas, aga läinud kümnendil hakkasid turgu valitsema suurfarmid – väiketalunikule hakati maksma piima eest palju vähem kui suurtele.

21.08.2017 23.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto