Võidukas rehvivalik sündis kõvas vaidluses

Martn Järveoja (vasakul) ja Ott Tänak võitsid Saksamaal karjääri teise MM-ralli WRC-klassis. FOTO: PATRIK STOLLARZ/AFP/Scanpix

Saksamaa MM-rallil koos kaardilugeja Martin Järveojaga karjääri teise etapivõidu saanud Ott Tänak tunnistas Kuku raadio autospordisaatele «Piloot», et edu toonud originaalse rehvivaliku võitles ta pisut vastu tiimi tahtmist ise välja – M-Sport saatnuks eestlase rajale konservatiivsema lähenemisega.

Tellijale Tellijale

Kas võit asfaldil tuli Tänakule endalegi pisut ootamatult? «Sellistes oludes midagi prognoosida on ilmselgelt keeruline. Karta oli, et Seb (Sebastien Ogier – toim) ja Neuville hakkavad ees võitlema, rohkem plaane teha ei osanud. Aga ralli on selline, et mängib vahel kaarte teistmoodi kätte,» tõdes Tänak.

Võidule pandi alus reedel, kui Tänak surus tiimiga vaieldes läbi oma soovi – konkurendid startisid nelja ülipehme rehviga, Tänaku autole keerati aga lisaks pehmetele rehvidele alla ka üks vihmarehv. «Eks ta oli ekstreemne valik, väga ei tahetud lasta mul seda teha. Aga olukord oli selline, nagu ka Seb ralli lõpus ütles – tal oli keerulisem sellist riski võtta, sest ta sõitis tiitli peale. Seetõttu tegi ta ka ohutuma valiku, nagu Neuville,» rääkis Tänak. «Tiim otsustas, et olgu peale, kumb kiiremini sõidab, saab niikuinii edu. Ma ei näinud võimalust, et see saaks negatiivselt mõjuda. Tahtsin võtta isegi neli vihmarehvi, aga seda ei lastud läbi, seega tegime kompromissi – kolm ja kaks,» kirjeldas Tänak.

21.08.2017 23.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto