Sisukord
Võrkpall
Postimees
23.08.2017
Eesti Kaljulaid tänas Saksamaad Balti riikide julgeolekusse panustamise eest Kas Vene piiri ääres viibinud ajateenija langes küberrünnaku ohvriks? (13) Hulljulge eestlane ujub Rootsist kodumaale Majandus Endine liinitööline asutas eduka magusaäri Kuketibudel puudub väärtus Välismaa Midagi käärib Ühendriikide mereväes (1) Vaprad vennad pääsesid maavärinast eluga Kaljulaid tänas Saksamaad Balti riikide julgeolekusse panustamise eest KOHALIK VAADE. Kaunase ja Vilniuse kemplusel võib olla poliitiline hind Arvamus Joosep Kään: kas noored valijad on propagandasöödikud või mürafiltreerijad? (1) Erkki Bahovski: Kreeka ministri otsus lööb järjekordse naela Euroopa solidaarsuse kirstu (32) Andres Reimer: tühi pauk raudteel (8) Juhtkiri: mõni eksimus on valusalt ebainimlik (1) Postimees 1937. aastal: miks maal elavad vanapoisid ei abiellu? Vahur Kersna: PR-kirstul 15 meest, hoirassaa ja sada šampust! (27) Marko Mihkelson: Zapad 2017 ja Eesti julgeolek (8) Sport Neljapäeval EM-finaalturniiri alustav Eesti käib Soome jälgedes (1) Vägev! MM-hõbeda võitnud Heiki Nabi tagasi maailma tipus (1) Johaugi unistuse purustas dopingureeglite paindumatus (3) Tartu Eva Kams: poliitiline tants Elva Maksimarketi ümber kahjustab linna mainet (2) ERMi toiduäril on auditi järgi riigiabi risk Maarja kiriku taastamiseks läheb tarvis nii rahva kui riigi abi Eralogopeedide tiim soovib aidata inimesi senisest enam Ülenurme kool võõrustab sportlikku noortefoorumit Toormaterjalist purjekaks ehk Kuidas viie päevaga veele saada Mari-Liis Pintson: kui väike poiss saab elu elamuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neljapäeval EM-finaalturniiri alustav Eesti käib Soome jälgedes

3 min lugemist
Eesti ja Soome koondise trennid midagi suurt ei avaldanud - meeskonnad tulid saali reisipäeva lõpetuseks ning liigselt ei pingutanud. FOTO: Viljar Voog

Eesti võrkpallikoondise homne EM-finaalturniiri avavastane on Soome rahvusmeeskond. Omavahel on kohtutud 31 korda ning Eesti on neist matšidest võitnud kuus – viimati 2005. aastal Rakveres toimunud maavõistluse. Sealt edasi on põhjanaabrid läinud aina tugevamaks, sest 2006. aastast on kaasa löödud maailmaliigas. Nüüd on samale marjamaale jõudnud Eestigi.

Tellijale Tellijale

Soome võrkpallikoondise leiab maailma edetabelis praegu 18. realt, samas kui Eesti on 32. kohal. Soomlased tõusid komeedina maailma võrkpallitaevasse 2007. aastal, kui EMil šokeeriti vahegrupis Poolat ning jõuti lõpuks välja pronksikohtumiseni, kus kaotati 1:3 Serbiale – mõlema meeskonnaga ollakse EMil ühes alagrupis tänavugi. Neljanda tiimina on pundis Eesti. Veel mõni aasta tagasi olnuks igati aus vaadata Eestit selles pundis autsaiderina, täpselt samamoodi kui kümme aastat tagasi Soomet. Enam mitte.

Mõistagi ei ole vaid ühte põhjust, miks Soome viimase kümne aastaga stabiilse tegijana võrkpallikaardile on tõusnud. Näiteks on ülimalt kiiduväärt nende noorteprogramm, kus kõige andekamad noorpallurid tuuakse riiklikus spordiakadeemias kokku ja harjutatakse üksteisega koos mängima. Viigu teed neid edaspidi ükskõik millisesse klubisse, baas tugevaks esinemiseks koondises on sellega laotud. Aga vast kõige olulisem lüke oli eelmise kümnendi keskel tehtud otsus püüda pääset 1990. aastast eksisteerinud maailmaliigasse. Nõnda tagati endale igal aastal kindel hulk mänge «mõisa peale» väärt vastastega ehk kindlustati koduse võrkpallitaseme pidev tõus.

22.08.2017 24.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto