Sisukord
Rahakott
Postimees
26.08.2017
Eesti Kes mõtleb metsisekanale ehk mida ta arvab polügoonist Savisaar ja Mõis – Tegus Tallinn? (5) Majandus Säutsuvad prügikastid Välismaa Meri sõnad sundisid Putini välja marssima (12) Saksamaal kasutatakse omapärast valimissüsteemi Pettai: Schulz ei suuda Merkelile selget alternatiivi pakkuda Saksamaa Liidupäeva valimiste suur teejuht Arvamus Edasi 1980. aastal: pidustustele vennalikku Kasahstani Kristi Malmberg: kas taimetoit päästab maakera? (11) Maitsetu minister Säutsuvad prügikastid Donald Tomberg: kui... siis... (3) Tänakut aitas Saksamaa asfalt EKI keelekool: häda arusaamise pärast Egbert Martins: Kaulbarsi palee saladus Aadu Must: õpetaja lahkumine. IN MEMORIAM Helmut Piirimäe (2) Ene Pajula veste: Mammi tahaks keeletoimetajad uuesti ausse tõsta (6) Hanno Pevkur: me peame rääkima... meist (7) Kultuur Filmiarvustus: «Rachel, mu piin» on õuduse sugemetega romantika Rasmus Puur: Laulupidu korraldades jääb ego koju Nädala plaat. Lagunemise lühikursus Aja auk. 50 aastat maailma kuulsaimat banaani Nädala plaat. Kirju Kesha Sport Eesti jõuab EMil alagrupist edasi, kui… Kas Ivo Linna päästis võrkpallikoondise EMi? Stiilsemalt ja mugavamalt suusatav Sildaru teeb MK-debüüdi Joosep Susi: kuidas jälgida sporti? (1) Tarbija Eesti-Soome hinnavõrdlus: paanikaks pole põhjust (12) AK Roosa udu hajutamine Sarajevos (19) Donald Tomberg: kui... siis... (3) Aadu Must: õpetaja lahkumine. IN MEMORIAM Helmut Piirimäe (2) VIKERKAAR LOEB. Euraasia tsivilisatsioon? Oleks see vast tore idee! Spiooni igavene küsimus Aegruumifraktal on küsimus kõigile vastustele Nädala plaat. Kirju Kesha Arter Kuidas ja kus digihiilida, digiuurida ja digireisida? Eesti muusikatähtede pidu Peidame külalised metsa Rasmus Puur: Laulupidu korraldades jääb ego koju Filmiarvustus: «Rachel, mu piin» on õuduse sugemetega romantika Merle Lilje: 40 aastat abielu on avastamisrõõm! (1) Tänavamood: argipäevaselt stiilsed Tallinnas SEIKLUSVIDEO! Hakkaks õige Tarzaniks? August lõpeb vähipeoga Vahemere heitlik iil. Kuidas sõidab Maserati Levante S? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti-Soome hinnavõrdlus: paanikaks pole põhjust

2 min lugemist
Toorjuustukook ja espresso maksavad Tallinna Vapianos kokku 7,50 eurot, Helsingis tuleb sama asja eest maksta 9,40 eurot. FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Kuigi toidukaupade ja rõivaste hinnad on nii Soomes kui Eestis juba samas suurusjärgus, siis üldise hinnataseme pärast veel muretsema ei pea – vastavalt hinnavõrdlusele on kodumaal pea poole soodsam elada kui põhjanaabrite juures. 

Tellijale Tellijale

Soomlaste ja eestlaste palk erineb endiselt märkimisväärselt. Kui H&M-i teenindaja tunnipalk jääb Eestis viie euro kanti, siis samal kohal Soomes töötav inimene teenib kümme eurot tunnis. Samas peavad põhjanaabrid üürile, kodukaupadele, väljas söömisele ja vaba aja veetmisele kulutama oluliselt rohkem.

Hinnavahe tuleb hästi välja nii Eestis kui Soomes esindatud restoraniketi Vapiano menüüd vaadates. Eestis saab restorani külastaja tuunikala pitsa kätte 8,90 euro eest, Soomes peab täpselt sama pitsa eest välja käima 14,90 eurot. Kes pärast pitsat ka kohvi ja kooki soovib, maksab Eestis lisaks veel kaks eurot espresso ja 5,50 eurot toorjuustukoogi eest, Soomes maksab espresso 2,50 eurot ja toorjuustukook 6,90 eurot. Hoolimata sellest soomlased ise Eesti toidukohti külastades soodsamaid hindu ei taju. «Restorani hinnad vanalinnas on peaaegu sama kallid kui Helsingis,» kommenteeris soomlane Dani ja lisas, et kuigi Tallinnas on endiselt kõik soodsam kui Helsingis, on hinnavahe viimasel ajal märkimisväärselt vähenenud.

25.08.2017 28.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto