R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pettai: Schulz ei suuda Merkelile selget alternatiivi pakkuda

Martin Kutti
, välisuudiste toimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martin Schulz ja Angela Merkel.
Martin Schulz ja Angela Merkel. Foto: YVES HERMAN/REUTERS/Scanpix

Kuu aja pärast, 24. septembril saavad Saksamaal vastuse mitmed olulised küsimused, millest põletavaim on see, kuidas peab Angela Merkeliga sammu tema suurim rivaal Martin Schulz?

Vähesed kahtlevad Mutti hüüdnime kandva Merkeli ja tema Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) ning selle sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) edus. Arvamusküsitluste põhjal pole selleks ka põhjust. Forsa instituudi korraldatud uuringu tulemusel selgus, et muljetavaldav edu on CDU/CSU-l ja nende kätte on valmis riigi tuleviku jätkuvalt usaldama 38 protsenti kodanikest. Suurim ja tegelikult ainus tõsine konkurent – Schulzi juhitav Saksamaa Sotsiaaldemokraatlik Partei (SPD) – kaotab umbkaudu 14 protsendipunktiga. Neid toetas 24 protsenti vastanutest.

SPD toetus on alates märtsi lõpust kolinal langenud. Toona oldi küsitluste järgi CDU/CSUga väga võrdsel positsioonil. Vahepeal edestas Schulz koguni Merkelit ja hakkas tunduma, et Muttil on kantslerikoha säilitamine ülimalt raske ülesanne. Schulzil oli kevadel kolmedel piirkondlikel valimistel võimalik tõestada, et SPD suudab tõepoolest CDU/CSU-le konkurentsi pakkuda.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles