Sisukord
Eesti
Postimees
26.08.2017
Eesti Kes mõtleb metsisekanale ehk mida ta arvab polügoonist Savisaar ja Mõis – Tegus Tallinn? (5) Majandus Säutsuvad prügikastid Välismaa Meri sõnad sundisid Putini välja marssima (12) Saksamaal kasutatakse omapärast valimissüsteemi Pettai: Schulz ei suuda Merkelile selget alternatiivi pakkuda Saksamaa Liidupäeva valimiste suur teejuht Arvamus Juhtkiri: palju kära ei millestki (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: leegionäride kokkutulek Adaveres 1992. aastal Edasi 1980. aastal: pidustustele vennalikku Kasahstani Kristi Malmberg: kas taimetoit päästab maakera? (11) Maitsetu minister Säutsuvad prügikastid Donald Tomberg: kui... siis... (3) Tänakut aitas Saksamaa asfalt EKI keelekool: häda arusaamise pärast Egbert Martins: Kaulbarsi palee saladus Aadu Must: õpetaja lahkumine. IN MEMORIAM Helmut Piirimäe (2) Kultuur Filmiarvustus: «Rachel, mu piin» on õuduse sugemetega romantika Rasmus Puur: Laulupidu korraldades jääb ego koju Nädala plaat. Lagunemise lühikursus Aja auk. 50 aastat maailma kuulsaimat banaani Nädala plaat. Kirju Kesha Sport Eesti jõuab EMil alagrupist edasi, kui… Kas Ivo Linna päästis võrkpallikoondise EMi? Stiilsemalt ja mugavamalt suusatav Sildaru teeb MK-debüüdi Joosep Susi: kuidas jälgida sporti? (1) Tarbija Eesti-Soome hinnavõrdlus: paanikaks pole põhjust (12) AK Roosa udu hajutamine Sarajevos (19) Donald Tomberg: kui... siis... (3) Aadu Must: õpetaja lahkumine. IN MEMORIAM Helmut Piirimäe (2) VIKERKAAR LOEB. Euraasia tsivilisatsioon? Oleks see vast tore idee! Spiooni igavene küsimus Aegruumifraktal on küsimus kõigile vastustele Nädala plaat. Kirju Kesha Arter Kuidas ja kus digihiilida, digiuurida ja digireisida? Eesti muusikatähtede pidu Peidame külalised metsa Rasmus Puur: Laulupidu korraldades jääb ego koju Filmiarvustus: «Rachel, mu piin» on õuduse sugemetega romantika Merle Lilje: 40 aastat abielu on avastamisrõõm! (1) Tänavamood: argipäevaselt stiilsed Tallinnas SEIKLUSVIDEO! Hakkaks õige Tarzaniks? August lõpeb vähipeoga Vahemere heitlik iil. Kuidas sõidab Maserati Levante S? Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kes mõtleb metsisekanale ehk mida ta arvab polügoonist

5 min lugemist
FOTO: kriatjan

Kolmapäeva pärastlõunal rullus Võrumaa Nursi küla vanas koolimajas lahti draama, millesse oli kaasatud kanakull, metsisekuked ja -kanad ning merikotkas, aga ka miinipildujad, kuulipildujad ja automaadid. Asja ivani jõuti koosoleku lõpus.

Tellijale

Kohal on mitu keskkonnaameti töötajat, mõned inimesed kaitseministeeriumist ja Kuperjanovi pataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste, aga ka Rõuge valla keskkonnaspetsialist Jaanus Tanilsoo ning mõned kohalikud elanikud. «Laigulist», nagu kohalikud Tõnistet lihtsuse huvides koosolekul kutsusid, huvitab see, et edaspidi saaks külast mõne kilomeetri kaugusele jääval Nursipalu polügoonil kõmmutada mitte üksnes automaatide ja kuulipildujate, vaid ka miinipildujatega. Parajasti käisidki polügoonil laskeharjutused ja automaaditärin kostis koolimaja ette kenasti ära.

Keskkonnaametnikud olid kohale tulnud selleks, et läbi viia Keretü looduskaitseala kaitse-eeskirja avalik arutelu. Mujal Eestis on inimesed tavaliselt olnud kaitsealade loomise vastu ja seda eriti juhtudel, kui piirangud puudutavad eramaad. Rõuge vallas on aga lood teisiti, sest jutt käib riigimaast ja inimesed ei olnud mitte üksnes kaitseala loomise algatajad, vaid nad ei ole rahul ka sellega, et see kaitseala nüüd nii väikseks kujuneb.

25.08.2017 28.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto