Sisukord
Uudised
Postimees
29.08.2017
Eesti Kõige rohkem on tõlgitud «Naksitralle» Motodeltaplaani õnnetuse põhjustas tõenäoliselt konstruktsiooni purunemine Keegi ei tea veel, kas proviisor üldse tahab apteeki pidada Majandus Laidvee tahab Rail Balticu juhtimist Eesti Raudtee kätte (3) Välismaa KOHALIK VAADE. Horvaatia on turistidega kimpus Hiina ravib internetihaiget noorsugu (39) Uus tamm ähvardab Liibanoni katastroofiga (1) Välismaa lühiuudised 29.08. Harvey tõotab hullemat hävitust kui Katrina (1) Soome linnad suurendavad julgeolekut Turu pussitaja valetas nii oma nime kui ka vanuse kohta Arvamus Andrei Hvostov: veneviha ja inglitiivad (24) Helmen Kütt: vanemahüvitise reformist võidavad kõik (4) Hardo Pajula: Bullerby lapsed (12) Juhtkiri: küüniline liit, mille olemus alles selgub (11) Postimees 1934. aastal: seerumi-instituut leekides Tõnis Tõnisson: valimised ei pane haldusreformile punkti Sport Kolm Eesti jõutõstjat jäid dopinguga vahele Katsumusi täis võistlus lõppes vägeva emotsiooniga Eesti võrkpallikoondis – põhjatu inspiratsiooniallikas Blogi: Kanepi naasis vihmapausilt võidukalt ja pääses teise ringi! (2) Tervis Nahaarst Ene Mäestu vastab: kas sünnimärkide vigastamine suurendab vähiohtu? Tartu Halb üllatus! Inimesed on Ilmatsalus nädalaid joonud reostunud vett Ennenägematu lasteaed paneb igal sammul ahhetama (4) Häbitundeta õigus hambaravihüvitisele (4) Vabaduse hääl tõi nelja valda paanikat ja pahameelt (31) Kaks Tartu kooli sulgevad hambaravikabineti Võnnu keskkooli juurde tuleb oodatud staadion Kultuuripealinna projekti eestvedaja: Tartu peab investeerima sellesse, mis juba on Jooks toetab liikumispuudega inimeste treeningusaali loomist Õnne tänava Helgi helistab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaks Tartu kooli sulgevad hambaravikabineti

2 min lugemist
Tartu Hansa kool on üks Tartumaa seitsmest koolist, kus jääb hambaravikabinet alles. FOTO: Eero Vabamägi

Septembrikuust, kui lapsed kooli lähevad, pole kahes Tartu koolis enam võimalik hambaid kontrollimas või ravimas käia. Mõlemale hambaravikabinetile sai saatuslikuks ruumipuudus.

Tamme kooli direktor Vallo Reimaa rääkis, et Tartu ülikooli stomatoloogiakliinik kasutas nende koolis ruume, aga kuna tööõpetuse tiib, kus kabinet asus, läheb renoveerimisele, kaob ka hambaravikabinet. «Tööõpetuse tiib oli avariilises olukorras ja selleks, et kõik vajalik ära mahutada, tuleb see renoveerida,» täpsustas ta. 

Juurdeehitis aitaks

Reimaa rääkis, et ruumidega on praegu niigi kriitiline olukord ja tegelikult oleks vaja juurdeehitist. «Kui juurdeehitis teoks saab, planeerime sinna ka 16 ruutmeetri suuruse hambaravikabineti. Siis saaks stomatoloogiakliinik siin edasi ruume rentida,» nentis ta.

«Ükskõik kuidas projekteerija mõtles, ei mahtunud tööõpetuse ruumid ära, nad taheti juba klasside kallale minna. Ja ikka jääb veel puudu,»  tõdes ta. Linnavalitsuses käib Reimaa sõnul praegu juurdeehitise üle arutelu ja ta loodab, et selle saab teha võimalikult ruttu.

Tamme kooli direktor rääkis, et tööõpetuse ruumides jääb praegu kitsaks, sest nii tüdrukute kui poiste poole peal peab samal ajal tundi andma kaks õpetajat, ent selleks lihtsalt ei ole ruumi. «Meil on väga palju õpilasi, oleme kuni viie paralleelklassiga kool,» ütles Reimaa.

Koolijuhi sõnul oli Tamme kooli hambaravikabinet populaarne ja seal käisid ka inimesed väljastpoolt kooli. 

Karlova kooli direktor Heidi Kiuru rääkis, et ka nemad sulgevad septembris hambaravikabineti, kus tegutsesid nagu Tamme kooliski linna polikliiniku hambaarstid, ja põhjus on samuti ruumipuuduses. «Meil tuleb tööle hariduslike erivajadustega õpilaste koordineerija, kellele on vaja  kabinetti. Lihtsalt pole ruumi,» ütles Kiuru.

Ta leidis, et hambaravikabinet on oluline, sest need lapsed, kelle vanemad tegelevad vähe laste suuhügieeniga, käisid koolis hambaarsti juurest ikkagi läbi. Samas ütles ta, et väga paljudel on ka oma hambaarst olemas. 

Teenus teistes koolides

Haigekassa tervisedenduse ja kommunikatsiooni talituse peaspetsialist Vivika Tamra ütles, et haigekassa hindab hambaravi vajadust piirkondlikult ja plaanib selle järgi hambaravi lepinguid. «Mõned meie partneritest võivad osutada omal soovil koolis hambaravi, aga seda haigekassa ei reguleeri,» sõnas ta.  

Tamra rääkis, et tavapäraselt üürivad koolid ruume ainult haigekassa lepingupartneritele, aga seaduse järgi ei ole haigekassal õigust selliseid lepinguid hallata, seetõttu puuduvad neil andmed sõlmitud ja üles öeldud lepingute kohta. Ta lisas, et haigekassa sõlmib lepingud põhitegevuskoha (vald, linn) täpsusega ja piirkonna teenuste vajadust hinnates.

Tartumaal osutatakse hambaravi edasi järgmistes koolides: vene lütseumis, Veeriku koolis, Hansa koolis, Kivilinna koolis, Tartu kutsehariduskeskuses, Hiie koolis ja Descartes’i koolis.

Seotud lood
28.08.2017 30.08.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto