Sisukord
Arvamus
Postimees
29.08.2017
Eesti Kõige rohkem on tõlgitud «Naksitralle» Motodeltaplaani õnnetuse põhjustas tõenäoliselt konstruktsiooni purunemine Keegi ei tea veel, kas proviisor üldse tahab apteeki pidada Majandus Laidvee tahab Rail Balticu juhtimist Eesti Raudtee kätte (3) Välismaa KOHALIK VAADE. Horvaatia on turistidega kimpus Hiina ravib internetihaiget noorsugu (39) Uus tamm ähvardab Liibanoni katastroofiga (1) Välismaa lühiuudised 29.08. Harvey tõotab hullemat hävitust kui Katrina (1) Soome linnad suurendavad julgeolekut Turu pussitaja valetas nii oma nime kui ka vanuse kohta Arvamus Andrei Hvostov: veneviha ja inglitiivad (24) Helmen Kütt: vanemahüvitise reformist võidavad kõik (4) Hardo Pajula: Bullerby lapsed (12) Juhtkiri: küüniline liit, mille olemus alles selgub (11) Postimees 1934. aastal: seerumi-instituut leekides Tõnis Tõnisson: valimised ei pane haldusreformile punkti Sport Kolm Eesti jõutõstjat jäid dopinguga vahele Katsumusi täis võistlus lõppes vägeva emotsiooniga Eesti võrkpallikoondis – põhjatu inspiratsiooniallikas Blogi: Kanepi naasis vihmapausilt võidukalt ja pääses teise ringi! (2) Tervis Nahaarst Ene Mäestu vastab: kas sünnimärkide vigastamine suurendab vähiohtu? Tartu Halb üllatus! Inimesed on Ilmatsalus nädalaid joonud reostunud vett Ennenägematu lasteaed paneb igal sammul ahhetama (4) Häbitundeta õigus hambaravihüvitisele (4) Vabaduse hääl tõi nelja valda paanikat ja pahameelt (31) Kaks Tartu kooli sulgevad hambaravikabineti Võnnu keskkooli juurde tuleb oodatud staadion Kultuuripealinna projekti eestvedaja: Tartu peab investeerima sellesse, mis juba on Jooks toetab liikumispuudega inimeste treeningusaali loomist Õnne tänava Helgi helistab Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: seerumi-instituut leekides

1 min lugemist
PM 29.08.1934 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Hoone katus põles ära, mansardkorra lagi ja seinad said rikutud. Hoone kallihinnaline sisseseade jäi terveks. Tuli sai alguse nõepõletamisest. Töö katkeb kaheks kuuks.

Kolmapäeva lõuna ajal umbes kella ¼ 1 süttis põlema Tähtvere riigimõisas asuva Riikliku Seerumi Instituudi peahoone. Tulekahjust teatati kohe linna tuletõrje lendsalgale, kes kohale ruttas ja kustutustöödega algas ning andis alarmi vabatahtlikkude tuletõrjujate kohalekutsumiseks. Tuli algas hoone katusest, mis kaetud sindlitega, ja levis kiiresti. Tuli arvatakse olevat alguse saanud korstna puhastamise järel nõe põletamisest. Kustutustöödest võtsid osa peale tuletõrje ka kaitseväelased ja eraisikud. Kahju on umbes 4000 – 5000 krooni.

Seerumi Instituudi laboratooriumes käis rahulik töö, keegi ei osanud midagi paha aimata. Korraga on toodud instituudi lähedal asuvate suurtükiväe grupi sõdurite poolt teade, et instituudi hoone katus põleb. Tuld on esimesena märganud kapten Kukk, kes kohe sõdurite ja teiste 4. suurtükiväe gruppi kuuluvate ohvitseridega päästetöid asus organiseerima.

Kolmapäeva lõuna paiku käis Tähtvere mõisas korstnapühkija sealsete hoonete korstnaid puhastamas. Varsti selle järele märgati tuld.

29.08.1934

Seotud lood
    28.08.2017 30.08.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto