Sisukord
Uudised
Postimees
19.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon Marek Sammul: suletus toodab konnatiike Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Alanud hooajal võtavad jahimehed kütitud veelindudelt proove

1 min lugemist
Jahimeestelt oodatakse sügisel analüüsimiseks 200 proovi. FOTO: Vesto Nõgel

Eesti jahimeeste selts osaleb linnugripi seires, mille käigus koguvad jahimehed kütitud veelindudelt proove. Linnugripp kuulub eriti ohtlike loomataudide hulka, kuna põhjustab lindude massilist haigestumist, suurt suremust ning ulatuslikku majanduslikku kahju. Linnugripp ei ole inimestele ohtlik.

«Linnugripp on saanud üheks nüüdisaja globaalprobleemiks, mis ei tunne riigipiire. Jahimehed on ressursi kasutajate ja kaitsjatena huvitatud, et linnupopulatsioonid oleksid terved ja elujõulised, mistõttu anname oma panuse riikliku loomatauditõrje programmi täitmisele,» ütles Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts. Ta lisas, et seltsile on proovide kogumine täiesti uus ettevõtmine, milletaolist varem korraldatud pole. Korts sõnas, et jahimeestele on ampullid juba kätte jagatud ning proove võetakse sügisesel jahihooajal. 

Veterinaar- ja toidulaboratooriumi Tartu labori direktori asetäitja loomahaiguste alal Imbi Nurmoja ütles, et linnugripp ei ole veel Eestisse jõudnud, kuid see ei tähenda, et see siia ei jõuaks. Nurmoja seletas, et linde liigub Eestisse ja siit ära pidevalt ning seega ei saa mõelda, et kui sügis saabub, siis linnud lendavad soojale maale ja tulevad tagasi alles kevadel. «Oht ei ole kuskile kadunud,» rõhutas ta.

«Nagu sigade Aafrika katku tõrjel, on ka linnugripi seires jahimehed asendamatud partnerid,» ütles veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiuosakonna juhataja Harles Kaup. «Jahimeestelt ootame analüüsimiseks 200 proovi, mis võetakse valdavalt riskirühma kuuluvatelt kütitud ja hukkunud hanelistelt.» 

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto