Sisukord
Arter
Postimees
02.09.2017
Eesti Talvik meenutab kokkupuudet Konovaloviga (5) Kivimäe skandaali arutab linnavarakomisjon Kes õpetaks Pakri lapsi? (2) Välismaa Soome laseb sisse ka propagandaväljaanded (1) Leedulased võitlevad viinakuradi vastu Vene riigiagentuuri kaebus tõi Eestile süüdistuse pressivabaduse rikkumises (8) ELi pealinnas võtab ilmet uus migrandidžungel KOHALIK VAADE. Kreeka justiitsminister kasutas ajalugu pettemanöövrina (3) Arvamus Edasi 1989. aastal: laupäevaküsitlus Artemi Troitski: uus võlusõna: russofoobia (14) E-koolipoiss (1) Vladimir Sazonov: Pärsia lahe troonide mäng – Katari piiramine Koomiku kurvad silmad (3) Tervenenud Kanepi lend Harvey hoiatas Trumpi (17) Juhtkiri: rumalast otsusest on võimalus õppida (2) Liivi Uuet: sada aastat haldusreformi (3) Priit Pullerits: positiivne kommunism (10) EKI keelekool: Raudtee Baltik Kultuur Nädala plaat. Kõrbest, kuid mitte kõrbenud Aja auk. Mulle sa, mulle sa, kokaiin Sport Kreeka ajakirjandus tunnustas: Reim mängis Skibbe üle, Eesti parim oli Aksalu Holland lükati kuristiku äärele Süda ihkab väravaid, mõistus sunnib kaitsesse Läti näitas Serbiale hambaid Hiilgav Sildaru üllatas iseennastki (2) Raudvaraks tõusnud Teniste vallutab tippe tasa ja targu Mart Soidro: sportlased poliitikas Postimees kuulutas välja olümpiaessee konkursi Tarbija Nädalas 15 eurot toidule: ega see mingi elu ei ole! (11) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: maailm uskus ja toetas meid Peeter Järvelaid: tulemas on vakuste aeg (2) Vladimir Sazonov: Pärsia lahe troonide mäng – Katari piiramine Mart Kalm: haldusreformiga tuleks päästa väikelinnad ja nende elukvaliteet (2) Liivi Uuet: sada aastat haldusreformi (3) Probleemid paariseluga (1) Pealuukroon, mis number? Aja auk. Mulle sa, mulle sa, kokaiin VIKERKAAR LOEB. De la Mettrie lapsed Ülendav Paerand, kainestav Parts (3) Puhas vana kooli persevest Arter Teeme ise Google Street View’d Söögipeatuse võib teha restoranvagunis Eesti tüdruk, kes oli Malta peaminister (3) Ilona Leib: miks näevad «püssid» naised vahel igavad välja? Filmiarvustus «Tulbipalavik»: naised, kinno! Moos silub juustu maitset (2) Töökad koerad Eesti õpetajad on välismaal hinnas (2) Postimehe nädalahoroskoop 2.–8. september Eesti moe ikoonid SEIKLUSVIDEO! BMX pole vaid luude lõhkumiseks Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ilona Leib: miks näevad «püssid» naised vahel igavad välja?

3 min lugemist
Ilona Leib FOTO: Erik Prozes / Postimees

«Kirjuta ometi sellest, miks muidu täiesti püssidest naistest saavad igavad klanitud kontoririiete kandjad, kui neile ette öelda, et läheb pildistamiseks,» šokeerib mind tippajakirjanik. Ta ise ei saavat seda teemat käsitleda – šovinistiks tituleerimine terendab juba soo pärast. «Mulle meeldivad ilusad naised,» ütleb ta justkui vabandades. Mulle ka meeldivad ilusad naised, kinnitan varmalt.

Tellijale

Lisaks meeldivad mulle targad inimesed, olgu nad naised või mehed. Minule on teemapüstituses konflikti vähe – või on süüdi mu amet. Iga mõistlik inimene kujundab nii oma sisulist kui ka visuaalset kuvandit, kui astub hulga inimeste ette, kellel ei ole eriti aega, huvi ega võimalust süveneda sellesse, kes ta päriselt on. See, mida me öelda tahame või endast kujutame, peab saama kiiresti klaariks. Või kui soovite, siis pakend peab sisu toetama, andma mingi sissejuhatava lubaduse, määrates peale funktsionaalsuse ka seda, kellele see mõeldud on.

Püüdsin järgmise tunni nuputada, mida «püss» naine vestluspartneri jaoks tähistab, ja arvan end aru saavat, et see kujund sisaldas ühtaegu nii julgust kui ka seksikuse eksponeeritust. Selge on see, et õnneks on inimesed erinevad, sealhulgas on erinevad kehatüübid, maitse-eelistused ja taotlused, kuid minu jaoks taandub kõik sisu toetava või mittetoetava välimuse skaalale.

01.09.2017 04.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto