Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Linnavalitsus uurib ekslinnapea aiamaja juhtumit

3 min lugemist

Pärnu linnavalitsus uurib, kas Kalevi tenniseklubi võis anda spordimaa riigikogu liikme Toomas Kivimäe koduaiaks, aiamaja püstitamise õigust tal ei olnud.

Tellijale

2000. aasta lõpp. Einar Kelderi juhitav linnavalitsus kuulutab välja Tulbi 16, Pärnu hoonestusõiguse suulise enampakkumise, millest ainsana võtab osa maavanem Toomas Kivimägi. Teised kas ei oska soodsale võimalusele tähelepanu pöörata või peavad 663 ruutmeetri suurust kinnistut liiga väikeseks. Kivimägi ehitab aga rannarajoonis asuvale kinnistule elamu. Tema hoonestusõiguse tasuks on 6000 krooni aastas, mis 36-aastase perioodi jooksul ei muutu. Eurodesse arvestatuna teeb see 32 eurot kuus.

2001. aasta augustis piiratakse Kivimäe naabri, Tammsaare puiestee 18a tegutseva Pärnu Kalevi Tenniseklubi hoonestusala ligikaudu 400 ruutmeetri võrra, et maavanem saaks oma elamu tarvis soojuspumba kollektori rajada. Kollektori rajamiseks sõlmitakse servituudileping. «Kuna servituut annab õiguse kasutada servituudiala ainult soojuspumba kollektori rajamiseks, siis muud ehitised ja rajatised servituudi alal lubatud ei ole,» selgitas linnavalitsuse avalike suhete nõunik Gerli Kõiv. Tammsaare 18a hoonestusõiguse leping lubab kinnistut kasutada ainult sporditegevuseks. Lepingu punkt 3.7.3 ütleb sõnaselgelt, et kui hoonestaja seda tingimust rikub, võib linnavalitsus lepingu lõpetada.

30.08.2017 01.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto