Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti inimesed teenivad ajaloo kõrgeimat palka

4 min lugemist
FOTO: Pm

Kui uskuda statistikat, pole Eesti inimeste keskmine palk olnud mitte kunagi nii kõrge nagu praegu – teises kvartalis kasvas keskmine brutokuupalk ligi 7 protsenti ja küündis 1242 euroni.

Tellijale

Analüütikute sõnul on töötajate kiire palgakasvu taga ühelt poolt ettevõtete edu, kelle kasumlikkus ja investeeringud on tõusuteel. SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ütleski BNSile, et kui varem rahastati palgatõuse peamiselt investeeringute ja väiksema kasumimarginaali arvelt, siis tänavu on ettevõtted suutnud kasumit suurendada kiiremini, kui on paisunud tööjõukulud.

Teise põhjusena tingib palgakasvu töökäte puudus, mis suurendab konkurentsi olemasolevatele töökohtadele. «Veel rakendamata tööjõuressurssi on Eesti tööjõuturul järjest vähem. Juba töötavate või veel tööd otsivate inimeste osakaal tööealises elanikkonnas on tõusnud viimase 20 aasta kõrgeima tasemeni,» põhjendas Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik.

30.08.2017 01.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto