P, 22.05.2022

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. 9. septembril 1828 sündis Jasnaja Poljanas vene kirjanik Lev Tolstoi, kelle teosed kuuluvad tänapäevani koolide kohustusliku kirjanduse hulka. Just Jasnaja Poljanas kirjutas ta oma kuulsamad teosed «Sõda ja rahu» ning «Anna Karenina». Millises tänapäevases oblastis asub Jasnaja Poljana?

2. Eestis «toodavad» praegu kõrgetasemelisi näitlejaid ning lavastajaid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuurakadeemia. Kes on esimene nn Viljandi koolkonna näitleja, kes võitis Eesti teatri aastaauhinna? Teda tunnustati 2001. aastal parima naiskõrvalosa auhinnaga Marie rolli eest Rakvere Teatri etenduses «Kahe maailma hotell». Andekas näitleja on televaatajaile tuttav seriaalidest «Kartulid ja apelsinid», «Pilvede all» ja «Doktor Silva».

3. See tuntud hoone projekteeriti aastatel 1936–1937. Arhitekt Voldemar Tippel ja linnapea Aleksander Tõnisson käisid hoonet kavandades tutvumas analoogiliste hoonetega Soomes ja Lätis ning leidsid sobivaima eeskuju Läti sadamalinnast Liepājast. Hoone avati 3. jaanuaril 1938. Selle ees seisab 2008. aastast vaimukas pronksskulptuur. Mis hoone?

4. Kui inimesel on pidev valu, siis on üldiselt arusaadav, millest jutt. Mis on aga pidevvalu?

5. Noorpõlves oli ta tunnustatud luuletaja, kelle värsse avaldati mitmes väljaandes Soselo luuletajanime all. Tema luulekogumikku üritati tema 70. sünnipäeva puhul välja anda, kuid autori tungiva vastuseisu tõttu jäi see projekt ära. Kellena tunneb maailm poeet Soselot?

Vastused:

1. Tuula.

2. Kersti Tombak.

3. Tartu turuhoone.

4. Metallivalamismeetod.

5. Jossif Stalin.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tartu Postimees
Tagasi üles