N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1932. aastal: tänavu võime või väljaveost märgata juba õige suuri languse tundemärke

Postimees
Postimees 1932. aastal: tänavu võime või väljaveost märgata juba õige suuri languse tundemärke
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Aasta esimesel poolel oleme võid välja vedanud kõigest 6901436 krooni eest. Kui järgmine pool ka nii edasi kestab, siis võib meie või väljavedu kahaneda ligemale poole võrra.

Seisukorra päästmiseks ja teatavate soodustuste ning paremuste saavutamiseks oleme üksinda abitud nii Inglise kui ka Saksa turul. Kui on lootust paremate tingimuste kättevõitmiseks, siis peaks see sündima Balti riikide ühise aktsioonina.

Sellest tungivast tarvidusest peaks mainitud riikides aru saadama ja senise omavahelise võitluse ja üksteise ületrumpamise asemel asuma ühisesse võitlusrindesse oma eluliste huvide eest. Balti majandusliidu idee, vähemalt osalisel kujul, peab lähemal ajal teoks saama, vastasel korral pigistavad suurriigid praegu valitsevas majandussõjas meid üksteise järele puruks, ilma et me midagi suuremat ja mõjuvamat enesekaitseks suudaks ära teha.

Rõõmustavamal kombel ongi viimasel ajal märgata teatavat koostöö loomise tahet naabermaade eksportööride vahel. Esialgu olevat neil nõupidamistel juttu olnud küll ainult omavahelise võitluse pehmendamisest. Kuid seda koostöö püüet tuleb tervitada kui tähtsamat võitlusrelva ja loota, et küsimus mitte surnud punktile ei jääks, nagu niisugustele algatustele ikka varem osaks saanud.

31.08.1932

Tagasi üles