Sisukord
Kunst
Postimees
01.09.2017
Eesti KGB-lane Savisaare-Mõisa valimisliidus (18) Kolmas hoiatus viis erialade sundsulgemiseni (3) Majandus Majandust lükkab võimsalt tagant ehitus Lux Expressi uus juht loodab bussiga sõitma panna ka äriinimesed Välismaa Välismaa lühiuudised 01.09.2017 Eesti film paljastas Ukraina filmimehe näidispoomise KOHALIK VAADE. Zapadi stsenaarium paljastas vale (7) Ukraina filmimees maksis kindlameelsuse eest vangistusega (1) Arvamus Helir-Valdor Seeder: konn ja härg (10) Eve-Mai Valdna: autoga kooli minnes ohutult liiklema ei õpi (1) Edasi 1959. aastal: vanadel lahingupaikadel Juhtkiri: haridus seisneb valikute tegemises Aarne Mäe: miks Mona Lisa naeratab? (1) Andrus Karnau: imeravitsejad ja muud nõiad Rein Taagepera: kas muukeelset Eestit tahtsimegi? (14) Kultuur Pärdi päevadel kuuleb nüüdsest ka teiste heliloojate loomingut George R. R. Martin: kangelaste tapja ja lohede isa Fotokuu – see tont, mis käib mööda linna Kuidas kummardada iidoleid Sport Põlva Serviti sõidab Horvaatiasse Leedut tabas šokk – EM algas kaotusega Gruusiale Anett Kontaveit: kolm järjestikust kaotust kurvastavad Kanepi hiilgas New Yorgis! Kummastav Kreeka koondis: edukas, kuid mitte rahva südames Kuidas tunduks jalgpalli MM ilma Argentinata? Aga Hispaania või Itaaliata? Või USAta? Tartu Pildid: tundmatu ainega kokku puutunud noored kurepojad muutusid lennuvõimetuks Tartus läheb kooli 13 782 õpilast Õpetaja Eha Vihm: jäta ukselingile üks pai, siis nad tulevad tagasi (1) Odavpood alustas kärtsu ja mürtsuta Mitu kooli sai algavaks õppeaastaks uue kuue Ahhaa teaduskeskus tähistab nädalavahetusel juubelit Peipsi sibulana kipub letile trügima hoopis Poola kaup Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas kummardada iidoleid

2 min lugemist
Mall Nukke «Kore» (1994) FOTO: Vaal galerii

«Zeus ja Hera lahutavad! Mis saab lastest!?» Umbes selline võinuks olla Olümpose Kroonika-ajakirja esikaanelugu millalgi väga ammu. Umbes selline on see siiamaani, vaid nimed on vahetunud. 

Tellijale Tellijale

Nüüd elame kaasa Bradi ja Angelina ühiselu lõpetamisele, isegi siis, kui erilist huvi pole. Kursis oled sellega paratamatult, sest tugeva külgetõmbejõuga suhted on inimestele sama põnevad kui poliitika ja kassivideod. Võitnud kapitalistlikus ühiskonnas on teiste eludesse piilumisest saanud norm, nõukogudemaal see aga nii ei olnud.

Ainsad, kelle ellu sai piiluda ja kelle tegemisi tohtis imetleda, kuid mitte kadestada ega laita, olid suured juhid. «Lenin tegi lastele selgeks, mis on hea ja mis on halb.» Sellised oleksid võinud kollase ajakirjanduse olemasolul olla NSVLi ekvivalentide esikaaned. Kuna neid aga ei olnud, polnud ka pealkirju. Mekkida teiste rõõme ja kurvastusi ei tohtinud, see oli faux pas. Tegele parem enda või, vabandust, ühiskondlikult kasulike asjadega.

31.08.2017 02.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto