Sisukord
Kultuur
Postimees
02.09.2017
Eesti Talvik meenutab kokkupuudet Konovaloviga (5) Kivimäe skandaali arutab linnavarakomisjon Kes õpetaks Pakri lapsi? (2) Välismaa Soome laseb sisse ka propagandaväljaanded (1) Leedulased võitlevad viinakuradi vastu Vene riigiagentuuri kaebus tõi Eestile süüdistuse pressivabaduse rikkumises (8) ELi pealinnas võtab ilmet uus migrandidžungel KOHALIK VAADE. Kreeka justiitsminister kasutas ajalugu pettemanöövrina (3) Arvamus Edasi 1989. aastal: laupäevaküsitlus Artemi Troitski: uus võlusõna: russofoobia (14) E-koolipoiss (1) Vladimir Sazonov: Pärsia lahe troonide mäng – Katari piiramine Koomiku kurvad silmad (3) Tervenenud Kanepi lend Harvey hoiatas Trumpi (17) Juhtkiri: rumalast otsusest on võimalus õppida (2) Liivi Uuet: sada aastat haldusreformi (3) Priit Pullerits: positiivne kommunism (10) EKI keelekool: Raudtee Baltik Kultuur Nädala plaat. Kõrbest, kuid mitte kõrbenud Aja auk. Mulle sa, mulle sa, kokaiin Sport Kreeka ajakirjandus tunnustas: Reim mängis Skibbe üle, Eesti parim oli Aksalu Holland lükati kuristiku äärele Süda ihkab väravaid, mõistus sunnib kaitsesse Läti näitas Serbiale hambaid Hiilgav Sildaru üllatas iseennastki (2) Raudvaraks tõusnud Teniste vallutab tippe tasa ja targu Mart Soidro: sportlased poliitikas Postimees kuulutas välja olümpiaessee konkursi Tarbija Nädalas 15 eurot toidule: ega see mingi elu ei ole! (11) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: maailm uskus ja toetas meid Peeter Järvelaid: tulemas on vakuste aeg (2) Vladimir Sazonov: Pärsia lahe troonide mäng – Katari piiramine Mart Kalm: haldusreformiga tuleks päästa väikelinnad ja nende elukvaliteet (2) Liivi Uuet: sada aastat haldusreformi (3) Probleemid paariseluga (1) Pealuukroon, mis number? Aja auk. Mulle sa, mulle sa, kokaiin VIKERKAAR LOEB. De la Mettrie lapsed Ülendav Paerand, kainestav Parts (3) Puhas vana kooli persevest Arter Teeme ise Google Street View’d Söögipeatuse võib teha restoranvagunis Eesti tüdruk, kes oli Malta peaminister (3) Ilona Leib: miks näevad «püssid» naised vahel igavad välja? Filmiarvustus «Tulbipalavik»: naised, kinno! Moos silub juustu maitset (2) Töökad koerad Eesti õpetajad on välismaal hinnas (2) Postimehe nädalahoroskoop 2.–8. september Eesti moe ikoonid SEIKLUSVIDEO! BMX pole vaid luude lõhkumiseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Kõrbest, kuid mitte kõrbenud

2 min lugemist
QOTSA FOTO: Kuvatõmmis

Queens Of The Stone Age

Villains

Matador Records Limited

Hinne: 4

Head rokki pole kunagi liiga palju ja California kõrbeviikingite pundi Queens Of The Stone Age (QotSA) seitsmes album «Villains» on üks hea puhas rokiplaat. Hea küll, Mark Ronsonit produtsenditoolilt leida oli ehk veidi ootamatu, aga Ronson on üks kuramuse andekas tüüp ja suudab oma isikupärase, kuid artistimaailmale truu maailmanägemise lisada nii Ol’ Dirty Bastardsile, Adele’ile, Bruno Marsile kui Action Bronsonile. Üksnes Duran Durani puhul ei hakanud tema võluvõimed tööle, aga kellel ei juhtuks tööõnnetusi.

Ronson on nii neetult hea produtsent, et mingi nipiga õnnestub tal üldjuhul rõhutada artisti parimaid jooni ning isikupära ja sellest kuidagi värske lähenemisega luua midagi, mis on justkui vana hea, kuid samas ka kuidagi uue nurga all. Ka «Villainsi» puhul saab rääkida bändi teisest hingamisest. Ronson on lihtsalt hingamisteed puhtaks teinud. QotSA kõlab värskel albumil sama kõmisevalt, rahutult ja sihikindlalt nagu ka omanimelisel debüüdil aastal 1998. Sellel paljukiidetud plaadil saigi kõikideks järgnevateks aastateks paika bändi saund, kindlasti maskuliinne, kuid samas mitte napakas-koomiliselt punakaela-macho. Oleks nagu selline vana kooli teksad-T-särk-nahktagi rokimürin, mõjutusi kuue-seitsmekümnendatest, kuid samas kõlavad nad ikka väga XXI sajandile kohaselt.

Mulle on väga sümpaatne QotSA isikupärane ja selgelt eristatav saund, petlikult toores ja samas iseteadvalt sihikindel. Kuigi bändi ridadest on läbi käinud A-listi mehi, nagu näiteks Dave Grohl ja Mark Lanegan, siis QotSA näo ja teo juures saame rääkida eelkõige bändi asutajast ja frontmänist, ainsana algkoosseisust tänaseni rivis püsivast multitalent Josh Homme’ist, kes laulab ja käristab kitarri, kuid on mänginud ka klahvpille ja olude sunnil vahepeal veidi ka bassi. Lisaks on ta ühes teises bändis, Eagles Of Stone Age, arvel ka kui trummar.

QotSA juures on midagi nakatavalt ja võiks lausa öelda mõnusalt hüpnootilist. Sirgjooneline ja resoluutne «Villains» kestab 48 minutit ja sisaldab ainult üheksa pala, enamik üle viie minuti pikad. On dramaatilisust, on plastikat ja piisavalt uuemeelsust. Energilise pungibassiga kokku sulatatud müstilise kõlaga retrofutupill teremini «Head Like A Haunted House» on üks sellistest mõnusatest ning veidi peidetud detailidest, mida «Villainsi» pealt avastada on.

Seotud lood
01.09.2017 04.09.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto