Sisukord
Päevakomm
Postimees
04.09.2017
Eesti Politsei konfiskeerib järjest suuremaid fentanüüliportse (1) Õppepurjekad tõid koju sületäie karikaid Majandus Austria ja Venemaa kavandavad raudteeliini üle ukrainlaste peade (21) Nordica: eestlased ei oska meid veel väärtustada (3) Välismaa AJA PEEGEL. Juutide tragöödia Saksamaal tõi kättemaksu Põhja-Korea lõhkas oma võimsaima pommi Frankfurti tabas pommipaanika Arvamus Vootele Päi: Macron – Jupiter või härg Palais de l'Élysée ohvrialtaril? (2) Ahto Lobjakas: IRLi ei päästa enam ei võõraviha ega ka Kersti Kaljulaid (3) Ivan Makarov: Tšikatilo oli 30 aastat kommunist. Olgem siis mõistvad? (29) Jürgen Tamme: Brexit ehk kumb vendadest peaks koristama ühise toa? (2) Juhtkiri: fentanüül tapab (6) Postimees 1938. aastal: Eesti võitis 3:1 Ain Raal: apteegindus vajab restarti Kultuur Nad tulid, nad nägid, nad võitsid (1) Sport Kirt jätkab vägevat hooaega Hunt pääses Coltsis püünele Hundijõuk vallandas Soomes korvpallibuumi Hamilton lörtsis Ferrari juubeli Kanepi tõusis USAs jääkuningannaks Hispaania uus põlvkond tõestas kõrget kullaproovi Eesti eneseusu triumf Põlva Serviti võtmemees istus hommikul kell 6 tõstukirooli Tallinn Õppepurjekad tõid koju sületäie karikaid Tartu Uue foori punane tuli jätab autod otse raudteele ootama (33) Jaan Tõnissoni sünnitalu ehib lõpuks väärikas mälestuskivi Pilk Mordorisse. Viimane ehe ühikas peidab endas ikka veel tudengivaimu Jääajakeskus valmistub kasvama nii pikemaks kui ka kõrgemaks Naksitrallid naelutasid laste tähelepanu Hääbunud liivi keel ilmutab järjest uusi elumärke Kes maksab valimisarved ehk Strateegilise mõtlemise vajalikkusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Tamme: Brexit ehk kumb vendadest peaks koristama ühise toa?

2 min lugemist
Jürgen Tamme. FOTO: Postimees

Kuigi Euroopa Liidus ja sealt lahkuda otsustanud Ühendkuningriigis püütakse jätta muljet, et tout va bien, haigutab sellise rahustava pettekujutelma ning valusa reaalsuse vahel kuristik. Brittide aastatagune otsus raputas ELi, iga selle kõõlus naksatas justkui pingest välja ja ühendus vappus kogu kehast. Inglise kanali põhjakaldal jätkub segadus, mis võib parlamendienamusest ilma jäänud Theresa Mayle maksta peaministri koha.

Tellijale Tellijale

Nagu inimeste puhul, ei mahu ka riikide- ja organisatsioonidevahelised suhted lõplikult kitsastesse ning muutumatutesse raamidesse. Sarnaselt inimsuhetegagi nõuab toibumine aega, nagu ka mõistmine, et valus tõde on igal juhul parem kui rahustav pettus.

Üks ajakirjanik võrdles praegust kummalist ootusaega Ühendkuningriigi ja ELi suhetes tabavalt olukorraga, kus tuba jagavad kaks venda keelduvad seda koristamast. Sel nädalal jätkasid «vennad» Brüsselis sõnelemist, mida saatis märtsis käima pandud kella tiksumine – pigem tõttamine – 2019. aasta kevade poole, mil ühine tuba peaks olema koristatud ja üks «vend» välja kolinud.

02.09.2017 05.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto