Sisukord
Sport
Tänane leht
02.09.2017
Eesti Talvik meenutab kokkupuudet Konovaloviga (5) Kivimäe skandaali arutab linnavarakomisjon Kes õpetaks Pakri lapsi? (2) Välismaa Soome laseb sisse ka propagandaväljaanded (1) Leedulased võitlevad viinakuradi vastu Vene riigiagentuuri kaebus tõi Eestile süüdistuse pressivabaduse rikkumises (8) ELi pealinnas võtab ilmet uus migrandidžungel KOHALIK VAADE. Kreeka justiitsminister kasutas ajalugu pettemanöövrina (3) Arvamus Edasi 1989. aastal: laupäevaküsitlus Artemi Troitski: uus võlusõna: russofoobia (14) E-koolipoiss (1) Vladimir Sazonov: Pärsia lahe troonide mäng – Katari piiramine Koomiku kurvad silmad (3) Tervenenud Kanepi lend Harvey hoiatas Trumpi (17) Juhtkiri: rumalast otsusest on võimalus õppida (2) Liivi Uuet: sada aastat haldusreformi (3) Priit Pullerits: positiivne kommunism (10) EKI keelekool: Raudtee Baltik Kultuur Nädala plaat. Kõrbest, kuid mitte kõrbenud Aja auk. Mulle sa, mulle sa, kokaiin Sport Kreeka ajakirjandus tunnustas: Reim mängis Skibbe üle, Eesti parim oli Aksalu Holland lükati kuristiku äärele Süda ihkab väravaid, mõistus sunnib kaitsesse Läti näitas Serbiale hambaid Hiilgav Sildaru üllatas iseennastki (2) Raudvaraks tõusnud Teniste vallutab tippe tasa ja targu Mart Soidro: sportlased poliitikas Postimees kuulutas välja olümpiaessee konkursi Tarbija Nädalas 15 eurot toidule: ega see mingi elu ei ole! (11) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: maailm uskus ja toetas meid Peeter Järvelaid: tulemas on vakuste aeg (2) Vladimir Sazonov: Pärsia lahe troonide mäng – Katari piiramine Mart Kalm: haldusreformiga tuleks päästa väikelinnad ja nende elukvaliteet (2) Liivi Uuet: sada aastat haldusreformi (3) Probleemid paariseluga (1) Pealuukroon, mis number? Aja auk. Mulle sa, mulle sa, kokaiin VIKERKAAR LOEB. De la Mettrie lapsed Ülendav Paerand, kainestav Parts (3) Puhas vana kooli persevest Tiit Pruuli maailm Arter Teeme ise Google Street View’d Söögipeatuse võib teha restoranvagunis Eesti tüdruk, kes oli Malta peaminister (3) Ilona Leib: miks näevad «püssid» naised vahel igavad välja? Filmiarvustus «Tulbipalavik»: naised, kinno! Moos silub juustu maitset (2) Töökad koerad Eesti õpetajad on välismaal hinnas (2) Postimehe nädalahoroskoop 2.–8. september Eesti moe ikoonid SEIKLUSVIDEO! BMX pole vaid luude lõhkumiseks Sõiduproov: Volkswagen Golf GTI. Kuumpärade hallipäine parun Marju Lepajõe pikas intervjuus Arterile: Rahvuslikkust tuleb jaatada ja selle üle uhke olla (96) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Soidro: sportlased poliitikas

3 min lugemist
Erki Nool riigikogus. FOTO: Mihkel Maripuu

Tore, et meie Euroopa tasemel poliitikud (Yana Toom, Urmas Paet, Kaja Kallas) leidsid pere ja une arvel mahti osaleda ka pealinna valimiste meistrivõistlustel. Nad on eeskujuks meie tippsportlastele, kes pahatihti eelistavad rahvusvahelist kommertsvõistlust kodukamara tšempionaadile. Ebaõiglane, et tobeda valimisseaduse tõttu ei pääse MEPid volikokku, võistlevad n-ö väljaspool arvestust – aga nad lubatakse vähemasti staadionile! Erinevalt Venemaa kergejõustiklastest tiitlivõistlustel.

Tellijale Tellijale

Samas pole meie endised tippsportlased kuigi edukalt pürginud rahvusvahelisele poliitikaareenile. Eks seal ole konkurents ka tihedam – Eestile eraldatakse iga viie aasta tagant vaid kuus kohta Euroopa Parlamendis, seetõttu on näiteks Team Haanja liikmetel vaid õhkõrn võimalus suuskadeta Brüsselisse ja Strasbourgi pääseda.  Ainsana on endistest sportlastest marjamaale jõudnud Toomas Savi. Vana oda on ta lennutanud 81 meetri ja 20 sentimeetri kaugusele ja oli pool sajandit tagasi maailma 15. piigiheitja. Tema sulest on 1993. aastal ilmunud 54-leheküljeline brošüür «Dopingu ABC», mis on tänapäevalgi aktuaalne.

Nojaa, teatava reservatsiooniga võib spordimeheks pidada ka Indrek Tarandit, kes osales eelmise sajandi 80ndate alguses Kalle Klandorfi juhendatava korvpalliklubi Tallinna Ehitaja treeningutel ja ka ühes kohtumises. Tallinna Ehitaja esines 1981. aasta N Liidu meistrivõistlustel aga sedavõrd nõrgalt, et kukkus isegi esiliigast välja.

01.09.2017 04.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto