Sisukord
Majandus
Tänane leht
04.09.2017
Eesti Politsei konfiskeerib järjest suuremaid fentanüüliportse (1) Õppepurjekad tõid koju sületäie karikaid Majandus Austria ja Venemaa kavandavad raudteeliini üle ukrainlaste peade (21) Nordica: eestlased ei oska meid veel väärtustada (3) Välismaa AJA PEEGEL. Juutide tragöödia Saksamaal tõi kättemaksu Põhja-Korea lõhkas oma võimsaima pommi Frankfurti tabas pommipaanika Arvamus Vootele Päi: Macron – Jupiter või härg Palais de l'Élysée ohvrialtaril? (2) Ahto Lobjakas: IRLi ei päästa enam ei võõraviha ega ka Kersti Kaljulaid (3) Ivan Makarov: Tšikatilo oli 30 aastat kommunist. Olgem siis mõistvad? (29) Jürgen Tamme: Brexit ehk kumb vendadest peaks koristama ühise toa? (2) Juhtkiri: fentanüül tapab (6) Postimees 1938. aastal: Eesti võitis 3:1 Ain Raal: apteegindus vajab restarti Kultuur Nad tulid, nad nägid, nad võitsid (1) Sport Kirt jätkab vägevat hooaega Hunt pääses Coltsis püünele Hundijõuk vallandas Soomes korvpallibuumi Hamilton lörtsis Ferrari juubeli Kanepi tõusis USAs jääkuningannaks Hispaania uus põlvkond tõestas kõrget kullaproovi Eesti eneseusu triumf Põlva Serviti võtmemees istus hommikul kell 6 tõstukirooli Tallinn Õppepurjekad tõid koju sületäie karikaid Tartu Uue foori punane tuli jätab autod otse raudteele ootama (33) Jaan Tõnissoni sünnitalu ehib lõpuks väärikas mälestuskivi Pilk Mordorisse. Viimane ehe ühikas peidab endas ikka veel tudengivaimu Jääajakeskus valmistub kasvama nii pikemaks kui ka kõrgemaks Naksitrallid naelutasid laste tähelepanu Hääbunud liivi keel ilmutab järjest uusi elumärke Kes maksab valimisarved ehk Strateegilise mõtlemise vajalikkusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Austria ja Venemaa kavandavad raudteeliini üle ukrainlaste peade

3 min lugemist
  • Austria on Viini poliitikute sõnul Trans-Siberi magistraali loogiline lõppkoht.
  • Ukraina, mida läbimata pole raudteeliin võimalik, käsitleb Venemaad agressorina.
  • Košice–Viini liini maksumus kujuneks Rail Baltikust ligi kaks korda kallimaks.
FOTO: Pm

Venemaa Raudteede hoogsaks lääne hõivamise projektiks kavandatud Košice–Viini 1520 mm rööpmelaiusega raudteeliini hakatakse Austria transpordiministeeriumi kinnitusel ehitama juba 2023. aastal ja seda ei mõjuta Venemaa agressioon Ukrainas.

Tellijale Tellijale

Aasia kaupade Euroopasse vedamisel konkureeriks Košice–Viini raudtee Balti riikidesse rajatava Rail Balticuga.

Viini planeerijatele paistab uuest raudteest saadav kasu nii ilmne, et neid ei heiduta, et raudteeks loodud ühisettevõtte Breitspur Planungsgesellschaft partnerid Venemaa ja Ukraina on sõjajalal.

«Austria on Trans-Siberi magistraali loogiline lõppkoht,» selgitas Austria transpordiminister Jörg Leichtfried augustis raudteetrassi majanduslikku põhjendust tutvustades uudisteagentuurile TASS. «Trans-Siberi magistraal saab meie juures ligipääsu Euroopa raudteevõrgule, laevandusele ja Viini lennujaamale.»

02.09.2017 05.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto