Kes õpetaks Pakri lapsi?

Janete-Kristell(vasakult), Janar, Gregor, Kerstin, Katrina ning Jasser ja Johann-Kristen (istuvad ees) hetk pärast Kurkse sadamasse randumist. Edasi viis tee kiiresti lillepoodi ja aktusele. FOTO: Liis Treimann

Eile, 1. septembri varahommikul tegi Katrina Allikmaa Väike-Pakri saarelt  mureliku kõne: «Meil jääb kogu ettevõtmine katki! Selle tuulega me ei pääse kuhugi, lubatakse kuni 17 meetrit sekundis.» Tema tütar Janete-Kristell (8) peaks koos naabripoisi Gregor Allveega (8) minema Paldiski põhikooli esimesse klassi.

Tellijale Tellijale

Koolitee tähendab, et esmalt tuleb sõita traktoriga Pakri paadisadamasse, sealt üle väina Kurksesse ning lõpuks autoga koolimajja. Kauaoodatud päev on käes, aga nüüd ähvardab tormine meri kõik untsu ajada. «Meretagune värk, ei saa kunagi kindel olla,» lõpetab Allikmaa kõne.

Kella kümne paiku on tuul veidi vaibunud ning Janete-Kristelli isa Janar Allikmaa, endine mereväelane, otsustab Pakri lapsed ikkagi paadiga aktusele sõidutada. Allikmaad võtavad kaasa ka kuueaastase Johann-Kristeni. Gregori ema Kerstin Allvee pakib kaasa veel kuueaastase Jasseri. Kahte viimast ootab koolitee ees järgmisel aastal.

01.09.2017 04.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto