L, 25.06.2022

Vene riigiagentuuri kaebus tõi Eestile süüdistuse pressivabaduse rikkumises

Evelyn Kaldoja
Vene riigiagentuuri kaebus tõi Eestile süüdistuse pressivabaduse rikkumises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Rossija Sevdnja ja selle allasutus Sputnik  olid paviljoniga esindatud ka Vene sõjalis-tehnilisel foorumil «Armee 2017».
Rossija Sevdnja ja selle allasutus Sputnik olid paviljoniga esindatud ka Vene sõjalis-tehnilisel foorumil «Armee 2017». Foto: Grigoriy Sisoev / Sputnik / Scanpix

Euroopa Nõukogu, OSCE esindaja ja pressivabadust kaardistav mittetulundusühendus Index of Censorship kritiseerisid sel nädalal Eestit seoses otsusega mitte lasta Tallinnas peetava ELi kohtumise pressisaali kolme venelast.

Küsimuse all olid Vene riigikanali Rossija Segodnja töötajad Vladimir Dobrovolski, Maria Kisseleva ja Anastassia Sedelnikova. Nad ei saanud pressiakrediteeringut 7.–8. septembril Kultuurikatlas toimuvale ELi välis- ja kaitseministrite kohtumisele.

Ühesugune kaebus jõudis nii Euroopa Nõukogu kui Index of Censorshipi ajakirjandusvabaduse rikkumisi puudutavate teadete lehele. Seal teatas Rossija Segodnja esimene asepeatoimetaja Sergei Kotšetkov, et see on esimene kord, kui neile tehakse kõrgetasemelise ELi ürituse kajastamisel takistusi.

Märksõnad
Tagasi üles