Sisukord
Arvamus
Postimees
04.09.2017
Eesti Politsei konfiskeerib järjest suuremaid fentanüüliportse (1) Õppepurjekad tõid koju sületäie karikaid Majandus Austria ja Venemaa kavandavad raudteeliini üle ukrainlaste peade (21) Nordica: eestlased ei oska meid veel väärtustada (3) Välismaa AJA PEEGEL. Juutide tragöödia Saksamaal tõi kättemaksu Põhja-Korea lõhkas oma võimsaima pommi Frankfurti tabas pommipaanika Arvamus Vootele Päi: Macron – Jupiter või härg Palais de l'Élysée ohvrialtaril? (2) Ahto Lobjakas: IRLi ei päästa enam ei võõraviha ega ka Kersti Kaljulaid (3) Ivan Makarov: Tšikatilo oli 30 aastat kommunist. Olgem siis mõistvad? (29) Jürgen Tamme: Brexit ehk kumb vendadest peaks koristama ühise toa? (2) Juhtkiri: fentanüül tapab (6) Postimees 1938. aastal: Eesti võitis 3:1 Ain Raal: apteegindus vajab restarti Kultuur Nad tulid, nad nägid, nad võitsid (1) Sport Kirt jätkab vägevat hooaega Hunt pääses Coltsis püünele Hundijõuk vallandas Soomes korvpallibuumi Hamilton lörtsis Ferrari juubeli Kanepi tõusis USAs jääkuningannaks Hispaania uus põlvkond tõestas kõrget kullaproovi Eesti eneseusu triumf Põlva Serviti võtmemees istus hommikul kell 6 tõstukirooli Tallinn Õppepurjekad tõid koju sületäie karikaid Tartu Uue foori punane tuli jätab autod otse raudteele ootama (33) Jaan Tõnissoni sünnitalu ehib lõpuks väärikas mälestuskivi Pilk Mordorisse. Viimane ehe ühikas peidab endas ikka veel tudengivaimu Jääajakeskus valmistub kasvama nii pikemaks kui ka kõrgemaks Naksitrallid naelutasid laste tähelepanu Hääbunud liivi keel ilmutab järjest uusi elumärke Kes maksab valimisarved ehk Strateegilise mõtlemise vajalikkusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1938. aastal: Eesti võitis 3:1

1 min lugemist
PM 4.09.1938 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Kümnes jalgpalliturniir algas eile õhtul Tallinnas. Turniiri esimesel mängul Eesti saavutas tubli võidu Leedu üle 3:1 (poolaeg 2:0). Pealtvaatajaid oli esimesel võistluspäeval üle 6000.

Seekordse juubeliturniiri avas Vabariigi Valitsuse esindajana sotsiaalminister O.Kask, tervitades kolme sõprusrahva meeskondi ja avaldas lootust, et käesolev turniir annab häid tagajärgi sõprussidemete süvenemisel. Tervitasid ka Läti ja Leedu esindajad.

Esimesel poolajal Eesti läks juhtima, kusjuures mõlemad väravad saavutati poolaja lõpul. Enne seda oli olnud vahelduvat mängu, kusjuures silma torkas Eesti edurivi seekordne tubli töö ja ladus kombineerimine. Eesti läks juhtima 1:0 39. minutil. Värava lõi Veideman üsna lähedalt. 5 minutit hiljem, s.o minut enne poolaja vilet, lõi Veideman 2:0.

Teist poolaega alustas Leedu uue väravavahiga. Mäng kujunes hoogsamaks esimesest poolajast ja ühtlasi pingerikkamaks. 24. minutil Uukkivi toreda kaugelöögiga viis Eesti juhtima juba 3:0. Publiku heameel oli arusaadavalt suur. 26. minutil leedulased saavutasid oma ainsa värava. Tipner oli selle värava juures tõrjetööl pisut aeglane.  

Üldiselt Eesti rahvusmeeskond mängis seekord hästi ja vääris kõigiti võitu. Eesti meeskonna paremateks meesteks olid edurivis Siimenson ja Veideman, terve poolkaitseliin (Murr, Parbo, Sillak) ja kaitses Tepp. Edurivi nõrgemaks meheks oli üllatuslikult Kuremaa.

Leedu tagaliinid mängisid väljapaistva kindlusega ja teise poolaja väravavavaht oli parem esimesest. Leedu esirivi ei olnud seevastu kuigi väljapaistev.

Homme mängivad Balti turniiri sarjas Läti ja Leedu. Eile õhtul kuuldus, et lätlased jätavad paar tugevamat meest homme oma meeskonnast välja, et seda edukamalt võistelda esmaspäeval Eesti vastu.

4.09.1938

Seotud lood
    02.09.2017 05.09.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto