Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kultuuriministeerium tahab ehitada ERRile uue telemaja

2 min lugemist

Kultuuriministeerium on teinud valitsuskabinetile ettepaneku kiita heaks Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uue telekompleksi ehitamine ja sisustamine maksumusega 56,4 miljonit eurot. Ettepaneku kohaselt peaks rahandusministeerium eraldama riigieelarve strateegia raames uue kompleksi ehituseks täiendavate vahenditena 48,2 miljonit eurot. Rahasumma lõplik suurus sõltub aga siiski rahvusringhäälingule kuuluvate kinnistute müügihinnast.

Tellijale

Uue kompleksi ehitamisel Kreutzwaldi 14 kinnistule müüks ERR ära vanad Gonsiori, Faehlmanni ja Tuisu tänava kinnistud. Kui valitsus otsustab uue kompleksi rajamist rahastada, peaks maja ehitus algama 2019. aastal ning kasutuskõlblikuks peaks see saama 2021. aastal.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on analüüsinud kaht varianti, millest esimene on teha olemasolevale telemajale ja stuudiotele kapitaalremont ning teine ehitada välja täiesti uued telestuudiod. Uue kompleksi rajamisel on arenduskulud ja 30 aasta hoiukulud RKASi analüüsi kohaselt ligi 35 protsenti madalamad kui vana kompleksi rekonstrueerimisel.

04.09.2017 06.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto