Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kõige rohkem avariisid on Ülemistes

2 min lugemist

Eesti kõige sagedasemate liiklusintsidentide kohtade edetabelit juhib viimasel kahel aastal Tallinna Ülemiste keskuse parkla. Kui varem juhtus kõige enam liiklusõnnetusi peamiselt suurtel ristmikel, siis viimastel aastatel on selle edetabeli etteotsa jõudnud kaubanduskeskuste parklad, ütles Liikluskindlustuse Fondi geoinfosüsteemi valdkonna juht Ülli Reimets. Kindlustusest saadud andmeid tasub aga usaldada, sest erinevalt politseist on nende andmebaasis kirjas kõik plekimõlkimised (v.a kaskojuhtumid).

Tellijale

Nii ongi alates 2015. aastast enim avariijuhtumeid ette tulnud Tallinna Ülemiste keskuse parklas, kus toimub üks õnnetus keskmiselt iga kahe päeva jooksul. Tartus asuval Riia ringil, mis on edetabelis platseerunud kolmandale kohale, juhtub aga keskmiselt üks liiklusintsident kolme ööpäeva jooksul.

Reimetsa sõnul on parkimise käigus juhtunud õnnetuste osakaal viimastel aastatel jõudsalt kasvanud, moodustades alates 2016. aastast 38 protsenti kõigist avariijuhtumitest Eestis. Samas toob ekspert positiivsena välja, et liikluskorralduse muudatused, mis on tehtud selleks, et ohutust suurendada, vähendavad ka tegelikult õnnetuste arvu probleemsetes kohtades.

04.09.2017 06.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto