Sisukord
Maailm
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

KOHALIK VAADE. Valgevenes valitseb segadus riiki saabuvate Vene sõjaväelaste arvu osas

5 min lugemist
Zapad 2013: Venemaa president Vladimir Putin, kaitseminister Sergei Šoigu (paremal) ja Valgevene president Aljaksandr Lukšenka koos poja Nikolaiga (vasakul)vaatamas neli aastat tagasi toimunud ühisõppust Hmeljovka polügoonil Kaliningradis. FOTO: Ria novosti/Reuters/Scanpix

Selle kuu keskel algava Venemaa ja Valgevene ühisõppuse Zapad stsenaarium – vähemalt selle ametlik versioon – on nüüd teada. 29. augustil tutvustas seda Minskis avalikkusele Valgevene kaitseministri esimene asetäitja ja peastaabi ülem Aleg Belakonev, kes hakkab õppusel juhatama Valgevene väegruppi. Endiselt on aga lahtine küsimus, kui palju Vene sõjaväelasi seetõttu Valgevenesse saabub, kas 2700, 20 000 või siis 100 000?

Tellijale

14.–20. septembrini toimuva suurõppuse stsenaariumi järgi ründab Valgevenet kolm naaberriiki: Veišnooria, Vesbaaria ja Lubeenia.

Lubeenia kujutab endast Poola kirde- ja Leedu edelaosa. Kaardil asub Lubeeniaks nimetatud ala täpselt nõndanimetatud Suwałki koridori piirkonnas, mis teatavasti on sajakilomeetrine lõiguke Valgevene ja Kaliningradi oblasti vahel. Just selles koridoris kulgeb Poola-Leedu piir ja NATO eksperdid peavad seda Venemaa agressiooni korral kõige raskemini kaitstavaks alaks. Vesbaaria kujutab endast Leedut ja osa Lätist, täpsemalt lääne- ja keskosa.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto