Sisukord
Kultuur
Tänane leht
06.09.2017
Eesti Lähiajal pole liiklusolude paranemist loota Häkkerid võinuks luua eestlastest digikloonid (15) Kahtlast raha liikus riigieelarvest enam Majandus Tugev euro põhjustab Draghile peavalu (2) Ärimehed investeerivad miljoni tulevikuga ettevõtetesse Välismaa Moslemiriigid asusid rohingjade kaitsele EL võtab munaskandaali põhjustajad vastutusele KOHALIK VAADE. Valgevenes valitseb segadus riiki saabuvate Vene sõjaväelaste arvu osas Mida kujutab endast mürgimunadega seotud fiproniil? Arvamus Erkki Bahovski: sotsiaalmeedia kasulikud idioodid (7) Raul Eamets: õigusteaduse surmast Tartu Ülikoolis (10) Manfred Weber: Eesti rahvas ei ole üksi (1) Psühhiaater uimastipoliitikast: ühe pea maharaiumisel kasvavad kohe uued (7) Juhtkiri: lappimist vajav auk e-riigi seinas (9) Postimees 1893. aastal: raamatukogu lahkub, mis saab kirikust? Andres Vaher: usk, lootus ja armastus Kaia moodi (1) Kultuur «Kus hevi kõige lähem, seal kuulmine kõige kõvem!» (1) Sport Kaia Kanepi: tunnen end vabalt ja olen leidnud oma mängu Toomas Leius: Kaia edu pole ootamatu! Poolteist miljonit eurot mustavad Rio mängude pärandit Läti korvpalli suurvõit Kanepi treener intervjuus Postimehele: pingekoorma puudumine viis Kaia tagasi tippu Postimehe videolugu: kes on Kaia Kanepi veerandfinaalivastane Madison Keys? EOK maksab A-kategooria toetust seitsmele treenerile Tallinn Lähiajal pole liiklusolude paranemist loota Kodu Fotod: hulljulgelt kirju kodu oli pererahva meelest ainuvõimalik valik (1) Vanemate korterite müüjatel seisavad ees kiired ajad (1) Tartu Loomemajanduskeskuse inkubant lendas oma kudumitega moemaailma tippu Kutsekooliusku õppejõud asus koos oma lastega ametit õppima Tartu volikokku ihkab 367 kandidaati Teeremont lõpetas Põltsamaa roosiaia hooaja Jarno Laur: avatus on Tartu edu alus (1) Viljandi kultuuriakadeemia õpetab kunste Tartus Lai maailm tuleb lugejate ette raamat raamatu haaval Rekordlehm Volga: olen meedia tähelepanust juba väsinud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viljandi kultuuriakadeemia õpetab kunste Tartus

2 min lugemist
Kunstide keskuse juhataja Tuulike Kivestu (päevalillega) ütles, et tunne on hea, kuigi natuke ka kõhe, kui mõelda, kuidas kunstide keskus Toomemäel tervet ülikooli ja ühiskonda kõige paremini teenida saaks. FOTO: Margus Ansu

Esmaspäeva õhtul avasid Tartu ülikooli tudengid ja õppejõud paraja suminaga vana anatoomikumi ees Viljandi kultuuriakadeemia kunstide keskuse.

Mida uus keskus endast kujutab, selle tegid kohaltulnuile Viljandi teatrikunsti üliõpilased selgeks mõne minutiga, esitades liikumise ja punkteeritud rütmiga kaanoni: 

«Toomemäel on nüüd kunstide keskus, tulge õppima kunste Toomemäele!  On maalikunst, muusika, foto ja käsitöö, laulmine, graafika, rahvakunst, kirivöö. Teater! Teater! Teater!»

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaani professor Margit Sutropi sõnul on kunstiõppe koondumine uude keskusesse õige samm valdkonnasisese tööjaotuse seisukohalt ning avab Viljandi kultuuriakadeemiale akna Tartusse.

Samal ajal võiks öelda, et ülikoolipere näeb nüüd ise ka paremini Viljandisse ehk mõistab seal tehtava kunstiloomingu kõrget taset.

Kunstide keskuse juhataja on senine Viljandi kultuuriakadeemia õppe- ja arendusdirektor Tuulike Kivestu, kelle kabinet asub vanas anatoomikumis ning kes pühendabki end nüüd täie jõuga uuele tööle. 

Keskuse eesmärk on anda kõikidele üliõpilastele võimalus arendada oma loovust, sest miks ei võiks tulevaste õpetajate ja teadlaste erialaõpinguid toetada näiteks kõnekunst, arvutigraafika või maalimine.

«Kui Viljandi kultuuriakadeemias on kuni tänase päevani toimetanud neli osakonda – muusika, etenduskunstid, käsitöö ja kultuurharidus –, siis kunstide keskus Toomemäel on mõnes mõttes nagu viies kultuuriakadeemia osakond,» selgitas ta. «Nende ainete õppejõud, kelle kursused me oleme välja valinud, tulevad ka Viljandist siia Tartusse õpetama. 

Näiteks Külli Salumäe, kes annab praktilist kõnekunsti, või Sergei Drõgin, kes õpetab viha talitsemist ning kelle kursused on Viljandis ülipopulaarsed.»

Niisiis toob keskus Viljandi kultuuriakadeemia õppeained kogu ülikooliperele lähemale, ning loob soodsa võimaluse siduda kunstid ülikooli teiste valdkondadega.

Vanemate kursuste üliõpilastel saab loovatele vabaainetele registreerimise aeg kohe läbi, aga esmakursuslastel ja sealhulgas välistudengeil on kaks nädalat aega end veel kirja panna.

Üksikasjalikku intervjuud Tuulike Kivestuga saab lugeda homsest ajalehest.

Seotud lood
05.09.2017 07.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto