L, 4.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Merkel tundus veenvam kui Schulz

Heli Mägar
, tõlkija
Merkel tundus veenvam kui Schulz
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristlik-Demokraatliku Liidu kantslerikandidaat Angela Merkel ja Saksamaa Sotsiaaldemokraatliku Partei kantslerikandidaat Martin Schulz väitlesid teledebatil 3. septembril.
Kristlik-Demokraatliku Liidu kantslerikandidaat Angela Merkel ja Saksamaa Sotsiaaldemokraatliku Partei kantslerikandidaat Martin Schulz väitlesid teledebatil 3. septembril. Foto: Reuters/ScanPix

Kahe nädala pärast valib Saksamaa uue Liidupäeva ja saab ühtlasi uue liidukantsleri. Nädala eest teleekraanil väidelnud kahe suurema fraktsiooni kantslerikandidaatide duelli võitis vaatajate hinnangul neljandaks ametiajaks kandideeriv Angela Merkel sotsiaaldemokraatide juhi Martin Schulzi ees. Teledebatti vaatas Heli Mägar.

Selline teleduell leidis aset juba viiendat korda ja ikka on vastakuti olnud Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) ja Saksamaa Sotsiaaldemokraatliku Partei (SPD) kandidaat. Neljandaks ametiajaks kandideeriva Angela Merkeli varasemad vastased SPDst on olnud Gerhard Schröder (2005), Frank-Walter Steinmeier (2009) ja Peer Steinbrück (2013). Seekord siis Martin Schulz, kes valiti 2017. aasta märtsis ühehäälselt SPD esimeheks ja kantslerikandidaadiks ning kellega Saksa sotsiaaldemokraadid lootsid leida uue hingamise.

Nooruses raamatukaupmeheks õppinud Martin Schulz on olnud kaua Euroopa poliitikas: ta valiti 1994 Euroopa Parlamendi liikmeks, oli seal 2000–2004 Saksamaa saadikute SPD rühma esimees, 2004–2012 Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees ja 2012–2017 Euroopa Parlamendi president.

Tagasi üles