Sisukord
Eesti
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (2) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (3) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (3) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (13) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (7) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 50-aastaseks legendaarne jooksumees, neljakordne olümpiavõitja ja kaheksakordne maailmameister Michael Duane Johnson, kes lisaks olümpiavõitudele ja maailmarekorditele on läinud spordilukku ka omapärase jooksustiiliga. Lemmikdistantsidel 200 ja 400 meetri jooksus on tema maailmarekordid praeguseks üle joostud. Ühel alal on ta siiski veel kehtiva maailmarekordi omanik. Mis alal?

2. Vabariigi Presidendi auhind oli enne teist maailmasõda Eestis välja antud kirjandusauhind, mida anti välja vaid kolm korda: 1938., 1939. ja 1940. aastal. Nimetage kirjanikud, kes kõrge tunnustuse pälvisid?

3. Teater Vanemuine andis 2016. aastal 566 etendust ja kontserti. Enim vaatajaid kogus muusikal «Lotte unenäomaailmas» (lavastaja Tanel Jonas). Kes on selle muusikali autorid?

4. 1913. aasta 24. aprilli õhtul istus Ameerika Ühendriikide president Thomas Woodrow Wilson oma kabinetis Valges Majas Washingtonis, vajutas nupule, signaal läks teele ja ühe New Yorgi hoone välisseinal süttis 80 000 elektripirni. Mis hoone?

5. 1999. aasta maikuus võeti Tartu õlletehases taas kasutusele kaubamärk A. Le Coq. Esimesena hakkasid seda kandma õlled Pilsner, Porter ja Premium ning mineraalvesi Vichy. Kuidas kõlas kaubamärgi reklaamsõnum?

Vastused:

1. 4 x 400 meetri teatejooksus. 2.54,29 on Ameerika Ühendriikide koondise poolt joostud 22. augustil 1993 Stuttgardis.

2. 1938. aastal Mait Metsanurk romaani «Kutsutud ja seatud» eest, 1939. aastal Hugo Raudsepp näidendite «Lipud tormis» ja «Mees, kelle käes on trumbid» eest ning 1940. aastal August Jakobson näidendi «Viirastused» ja novellikogu «Mälestusi laulvast kuldnokast» eest.

3. Helilooja Priit Pajusaar ja poeet Leelo Tungal.

4. Woolworth Building, maailma kõrgeim pilvelõhkuja 1913–1930.

5. «Maitse asi!»

Seotud lood
    18.02.2020 19.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto