E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peaaegu täiskasvanud

Tauno Vahter
, kirjastaja
Peaaegu täiskasvanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tauno Vahter raamatu «Disney dekonstruktsioon» esitlusel Viru tänava McDonald’sis 5. septembril 2000. See raamat hoiaks tänini Tänapäeva kõige halvemini müüdud raamatute edetabeli esikohta, kui vahepeal poleks avaldatud ühe soome pagulaskirjaniku geiromaani. Aga see oli alguses. Nüüd on nii Tauno Vahter kui ka kirjastus Tänapäev 18 aasta võrra targemad ja smurfidega ei mängi.
Tauno Vahter raamatu «Disney dekonstruktsioon» esitlusel Viru tänava McDonald’sis 5. septembril 2000. See raamat hoiaks tänini Tänapäeva kõige halvemini müüdud raamatute edetabeli esikohta, kui vahepeal poleks avaldatud ühe soome pagulaskirjaniku geiromaani. Aga see oli alguses. Nüüd on nii Tauno Vahter kui ka kirjastus Tänapäev 18 aasta võrra targemad ja smurfidega ei mängi. Foto: Toomas Huik

Tänapäev sai 18 ja ühtlasi täitus Tauno Vahteril 18 aastat tööd Tänapäevas – oleks aeg enam-vähem täiskasvanuks saada, aga 18 aastaga on kirjastamine üsna palju muutunud.

Tänapäev alustas ametlikult 1. septembril 1999, kuigi mõned raamatud jõudsid selle nime alt ilmuda juba varem. Ma ei teadnud raamatute kirjastamisest mitte midagi, aga kuna olin mõne raamatu tõlkinud ja paari raamatut lugenud, siis anti mulle konsultandi ametinimetus, mis tähendas ülikooli kõrvalt paaril päeval tööl käimist. Esimese nelja kuuga suutsime avaldada 13 raamatut ja järgmisel aastal umbes 45.

Nullist alustada on raske ja muidugi läks ka meil hulk asja nihu. Näiteks minul oli idealistlik mõte alustada populaarteaduslike raamatute sarja. Jõudsime avaldada mh raamatu «Disney dekonstruktsioon», millele tegime esitluse Viru tänava McDonald’sis, nii et iga osaleja sai lasteeine. See oli palju aastaid meie kõige halvemini müüdud raamat, kuni paari aasta eest avaldasime ühe soome pagulaskirjaniku geiromaani, mis hoiab nüüd rekordit enda käes.

Tagasi üles