Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.09.2017
Eesti Esimene vene räppar oli Sergei Dovlatov (1) Repsi hariduskvoot puudutaks pea 900 noort (35) Majandus Eestlased tahavad olla direktorid (2) Võiletid võivad aasta lõpuni hõredaks jääda Välismaa Ida-Ukraina hooldekodude elanikud on rindejoonel lõksus Kadõrov soovib Tšetšeeniale islamimaailmas erirolli Unelmate laevade mürgine varjukülg (2) Välismaa lühiuudised: 11.09.2017 (1) Arvamus Andres Adamson: Repsi algatus on kahjulik (11) Tiiu Kuurme: koolihindekujuline värav ehk giljotiin gümnaasiumitrepil (4) Sirje Niitra: ehmatav ettepanek (11) Juhtkiri: jooksuhullus suleb linna, kas nii jääbki? (12) Ekspert: Põhja-Koreal on tuumaseadeldis, ent ükski rakett pole suuteline seda kandma (2) Jüri Seilenthal: miks teiste kriisid on ka meie kriisid? (2) Postimees 1934. aastal: maadluskuulsus Tartus Kultuur Esimene vene räppar oli Sergei Dovlatov (1) Lugu sellest, kuidas ahv inimeste peale ärritus (1) Sport Revanši võtnud Flora kasvatas edu Läti korvpallimürgel jätkub Klavanile köeti kõva saun Kellele korraldatakse Tallinna maratoni? (2) Muinasjutuline US Open sai sobiva võitja Froome’i kauaoodatud duubel Guinnessi rekord verele hõõrutud kätega Serviti tõestas Eesti klubikäsipalli väärikat taset Teadus Jupiteri virmalised osutusid arvatust müstilisemaks Evolutsioon tõrjub geenihaigused välja (1) Tartu Keskkonnaraha toel sünnib maale täiesti uus kaugküttevõrk Kuidas peaks loodusteadlik inimene ümber käima õunaussiga? (1) Väikesed pruulikojad noolivad visalt suuremat turuosa Emad käivad koos, et tissiandmisel tuge saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: maadluskuulsus Tartus

1 min lugemist

Möödunud nädalal jõudis Tartu Eesti elukutseline maadleja Karl Raag, keda tuleb pidada üheks paremaks maadlejaks kogu maailma elukutseliste maadlejate peres.

Ta on maailmakuulsa Lurichi õpilane. K. Raag viibis maadlusturneel üle aasta. Ta esines Viinis, Bukarestis, Istanbulis ja tevyes reas teistes kohtades. K. Raag saavutas rea esimesi võite. Rumeenias, Bukarestis, tuli tal kohata ka soome maadluskuulsuse Huhtaneniga. Maadlus hõimude rammukuningaga lõppes visal eestlasel otsustamatult. Zürichis maadeldes võitis K. Raag Poola maailmameistrit Stekkerit.

Viimased maadlused K. Raagi osavõtul peeti Istanbulis. Ta kaalus Türgimaale minnes üle 120 kg, kuid kuumade ilmade mõjul võttis kaalus tugevasti maha. Istanbulis tuli maadelda keskpäeva ajal staadioni lahtisel platsil kuni 50-kraadise kuumuse käes. Vabal ajal käidi küll Musta mere voogudes karasust otsimas, kuid see ei aidanud palju.

K. Raag oma välisreisil on võistelnud koos ka tartlase Vinkiga, kes on jõudnud juba 100 kg kehakaaluni. Selle kaaluga kuulub ta ikka veel poolraskekaalu, kuid tschempionaatidel tuleb tal vastu minna ka raskekaallastele. K. Raagi arvates on Vink päris hea maadleja ja ta sammub edu teed. Wink on vahepeal abiellunud rumeenlasega ja tema alaline elukoht on Budapestis. Karl Raag on üle 40 aasta vana, kuid esineb veel suure eduga. 11.09.1934

Seotud lood
09.09.2017 12.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto