Sisukord
Uudised
Postimees
08.09.2017
Eesti Reps iga soovijat gümnaasiumi ei lubaks (14) Majandus Ossinovski: Eestis teenib kinnisvaraga paremini kui raudteel Üha kiirenev hinnatõus: millal tuleb tarbija valulävi vastu? (3) Nordea peakorterivõistluse võitis Helsingi (1) Välismaa KOHALIK VAADE. Haridusreform Poolas põhjustab kaost ja peavalu ELi kaitsekoostöös terendab üleüldine vabatahtlikkus Kultuurikatlas tehti küberajalugu Boris Johnson EList: oleme alati olnud vastuvaidlejad Reportaaž: Kuidas Stoltenberg Tapal käis Arvamus Vallo Volke: vähemalt kaks arsti haigekassa nõukokku! Lauri Hussar: Tallinn, meil on probleem (22) Priit Alamäe: vara on Eestit e-riigina maha kanda (2) Juhtkiri: kutseharidust ei peaks esitlema tupikteena (1) Mart Helme: Eesti poliitika suur vastasseis (68) Edasi 1950. aastal: meile kirjutatakse Kultuur Techno-inimesed kvaliteedis järeleandmisi ei tee Kirjandus tuleb tänavale Janno, Vaskjala kuningas Sport Federer: langesin konkurentsist õiglaselt Kanepi võimas lend lõppes, aga lõi tulevikuks tugeva valuuta Kehvas vormis Taaramäe jätab MMi vahele Kas karm Angliru peatab Froome’i? Tartu Näituse tänava ülesõit läheb oktoobris kinni (1) Pikaaegne koolijuht loobus õppeaasta eel direktorikohast Kingiks saadud hübriidauto aitab kutseõppuritel kiiremini meistriks saada Draama ainus tantsulavastus tekitab nähtavaid naudinguid Spordimuuseumi perepäevadel saab kogeda tippsportlastega küünarnukitunnet Erakool sai kaua oodatud spordisaali Tartu potipõllumeestel käib kibe saagikoristus Silver Kuusik: Tartu poliitikas valitseb stagnatsioon Ivi Drikkit: mida pingid meile kodulinnast räägivad? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pikaaegne koolijuht loobus õppeaasta eel direktorikohast

2 min lugemist
Lahkus teenekas Jõgeva koolijuht Taisto Liivandi. FOTO: Marge Tasur

Jõgeva linnavalitsus on alanud õppeaasta alguses sattunud üsna tavatusse olukorda. Kui tavaliselt algavad konkursid uue koolijuhi leidmiseks kevade hakul, siis Jõgeva põhikooli direktorikonkurss kuulutati välja augusti viimastel päevadel, mil uus kooliaasta oli kohe-kohe algamas.

Ebatavalise olukorra tingis Jõgeva põhikooli senise juhi Taisto Liivandi otsus direktoriametist loobuda. «Ametist loobun tervislikel põhjustel. Arutasin raviarsti ja pereliikmetega ning võtsin direktorikohast loobumise otsuse vastu augusti keskpaigas,» märkis Taisto Liivandi, kes on Jõgeval koolijuhi ametit pidanud 28 aastat.

Kahe kooli juht

Oma koolijuhi karjääri jooksul on Liivandi juhtinud kahte õppeasutust, kuid kabinet on olnud tal kogu aeg samas majas. Nimelt oli Taisto Liivandi 2013. aasta kevadeni Jõgeva gümnaasiumi direktor. Et koolireformiga loodi 2013. aasta sügisel Jõgevale riigigümnaasium ning Jõgeva gümnaasium ja ühisgümnaasium muutusid põhikooliks, asus Liivandi neli aastat tagasi tööle Jõgeva põhikooli direktorina.

Liivandi tunnistas, et lahkub koolijuhi kohalt raske südamega. «Kui oled pea pool elu koolipapa olnud, siis on muidugi raske ametit maha panna,» märkis Liivandi, kes siiski otsustas arsti ja lähedaste soovitusi kuulda võtta, südame kõvaks teha ja igapäevatööst üldse loobuda.

Kandideerib valimistel

Konkurss direktori leidmiseks on väldanud veidi üle nädala, kuid seni ühtegi sooviavaldust sellele kohale esitatud pole. «Avaldusi saab esitada 18. septembrini ning pärast seda peetakse maha vestlusvoor,» vahendas Jõgeva linnavalitsuse pressiesindaja Marge Tasur. Uus sobiv koolijuht saab ametisse astuda esimesel võimalusel.

Liivandi lubas olla ametis seni, kuni uus juht saab tööle asuda. Kuigi konkursi tingimustes on kõik nõudmised kandidaadile rida-realt kirjas, soovitab Liivandi oma mantlipärijal ennekõike lähtuda lihtsatest asjadest. «Tähtis on lugupidamine kolleegide ja ka õpilaste vastu ning kindlasti tööõhin,» lisas Liivandi.

Lisaks direktoriametile on Taisto Liivandi üle kahekümne aasta olnud Jõgeva linnavolikogu liige. «Enne valimisi on meil vist ainult üks linnavolikogu koosolek, seega sellest võtan ikka osa,» märkis ta.

Ka on ta oma kandidatuuri üle seadnud uuteks kohalike omavalitsuste valimisteks. Liivandi kandideerib pärast valimisi tekkiva Jõgeva valla volikokku IRLi nimekirjas.

Seotud lood
07.09.2017 09.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto