T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reps iga soovijat gümnaasiumi ei lubaks

Reps iga soovijat gümnaasiumi ei lubaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Presidendi vastuvõtul parimatele koolilõpetajatele kasutasid paljud kuldmedalistid juhust, et ennast koos haridusminister Mailis Repsiga pildistada. Kui edaspidi pääseb gümnaasiumi vaid põhikooli keskmise hinde järgi, ei pruugi edukate gümnaasiumilõpetajate seas enam nii palju noormehi olla, hoiatavad koolijuhid.
Presidendi vastuvõtul parimatele koolilõpetajatele kasutasid paljud kuldmedalistid juhust, et ennast koos haridusminister Mailis Repsiga pildistada. Kui edaspidi pääseb gümnaasiumi vaid põhikooli keskmise hinde järgi, ei pruugi edukate gümnaasiumilõpetajate seas enam nii palju noormehi olla, hoiatavad koolijuhid. Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

Haridusminister Mailis Reps (KE) pakkus eile välja idee seada gümnaasiumi pürgijatele põhikooli lõpuklassi keskmisel hindel põhinev lävend. Sellest allapoole jääjad oleksid sunnitud edasi õppima kutsekoolis, sest ühtlasi muudetaks kool kohustuslikuks kuni 18. eluaastani. Muist koolijuhte on Repsi plaaniga tuliselt nõus, muist seisab sellele sama tuliselt vastu.

See plaan sündis äratundmisest, et üldharidusega täiskasvanu pole tööjõuturul konkurentsivõimeline, põhjendas Reps. Eile arutati teemat valitsuskabinetis.

Repsi sõnul polnud algul plaanis lävendit arvuna üldse välja käia. «Aga kui võrdlesime viimast viit-kuut aastat, siis lävendil (keskmine hinne) 3,75–3,85 oleks väga väike mõju,» rääkis Reps

Tagasi üles