N, 26.05.2022

Mihhail Hodorkovski: ei kujuta ette, et keegi kunagi Krimmi tagasi annaks

Taavi Minnik
, arvamustoimetaja
Mihhail Hodorkovski: ei kujuta ette, et keegi kunagi Krimmi tagasi annaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 34
Suurärimees ja opositsionäär Mihhail Hodorkovski.
Suurärimees ja opositsionäär Mihhail Hodorkovski. Foto: Erik Prozes

Venemaa teisitimõtleja ja endise oligarhi Mihhail Hodorkovski hinnangul ei muudaks president Vladimir Putini väljavahetamine kellegi teise vastu Venemaal mitte midagi, seepärast tuleks täielikult muuta kogu poliitilist süsteemi – nõnda, et Venemaast saaks ka tegelikult föderatsioon.

Tallinnast ja Vilniusest on viimastel aastatel kujunenud vene opositsionääride kokkusaamispaigad, kuna siia saavad sõita need, kelle režiim on Venemaalt juba lahkuma sundinud, samas pole siia kaugele sõita ka neil, kes Venemaal elavad. Viimase aasta jooksul on siin olnud sage külaline ka Šveitsis elav Mihhail Hodorkovski, kes enne Putini režiimiga tülliminekut kuulus maailma rikkaimate inimeste hulka.

Venemaa uudiste põhjal jääb sealsest olukorrast sünge mulje: rahvusvahelised sanktsioonid, majandusprobleemid, elanikkonna vaesumine. Ent kui selle aasta algul teatas 40 protsenti vastanutest, et kavatseb valimistel hääletada Putini poolt, siis viimaste küsitluste järgi oleks seda valmis tegema 65 protsenti venemaalastest. Millest see kõneleb? Kas väline surve ja raskused koondavad Venemaa ühiskonda vaid tihedamalt Putini režiimi ümber?

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tartu Postimees
Tagasi üles