Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.09.2017
Eesti Toomas Hendrik Ilves: e-riigina tegutseb Eesti maailmaliigas, kriitikaks tuleb valmis olla Miljon eestlast ei kasutanud augustis ID-kaarti mitte kordagi (2) Majandus Suhkrutootmist tabab kohe mitme aastakümne suurim muutus (6) ID-kaardi turvaprobleemile leiti võimalik lahendus Põhk ja sõnnik tõrjuvad peent LNGd (3) Miljon eestlast ei kasutanud augustis ID-kaarti mitte kordagi (2) Välismaa Meeleavaldajad näitasid Macronile hambaid Lõuna-Aafrika ravikanepi kasutajad ootavad uimasti seadustamist Norra valitsuspartei jätkab võimul Välismaa lühiuudised 13.09. Arvamus Elo Süld: tuleviku Euroopa saab olema veel multikultuursem (30) Karmo Tüür: Saakašvili teine tulemine (31) Sirje Keevallik: orkaanid Harvey, Irma, José ja Katia Neeme Korv: võidefitsiit täna ja Savisaare ajal (5) Juhtkiri: pole olemas väikest ja süütut vägivalda Agu Uudelepp: kuratlik lubadus paradiisist (39) Toomas Hendrik Ilves: e-riigina tegutseb Eesti maailmaliigas, kriitikaks tuleb valmis olla Edasi 1990. aastal: okupatsioonivägi loputab tallinlaste ajusid Sport Kalju nüpeldas Florat 4:0 ja taastas põnevuse Gasol lõi oma superveerandiga Saksamaa auti Mänguminuteid ihkav Ragnar Klavan tagasi Meistrite liigas Kodu Majavamm hävitas kahe noore eesti pere kodu (4) Tartu Euroraha toel rajatud luharajast on Käreveres alles vaid infotahvel ja mälestus (7) Tartu valis välja möödunud aasta parimad ettevõtjad Kanep aitab põllumeestel riske maandada Kättesaadavaks muutunud droonid ohustavad lennuliiklust Koolirahvas: minister lahendab probleemi valest otsast (3) Veevärk jätkab Ropka linnajaos puurkaevude uuendamist Paunveres näeb saemeeste osavust ja suurt sigadust Galerii: kodumaise toidu nautijad rändasid mõtetes Peipsi ääres Vanemuise koor teeb Shanghai ooperimajas «Aida» lavastusega viimaseid proove Indrek Ranniku: kaasamise kunst (1) Veel kord parki ehitamisest – kas tartlaste tahe sugugi ei loe? (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1990. aastal: okupatsioonivägi loputab tallinlaste ajusid

1 min lugemist
Interrinne Toompea lossi õuel. FOTO: Eesti Filmiarhiiv

Alates 29. augustist tegutseb Tallinnas ja selle ümbruses raadiosaatja Nadežda, mis paiskab kaks korda päevas, kokku 4-5 tundi, eetrisse internatside propagandat. On inimesi, kes teavad kinnitada, et korraldus raadiojaama asutamiseks on tulnud N.Liidu Kaitseministeeriumi kõrgetelt ülemustelt.

27. augustil sai Tallinna Mereväebaasi komandör Sõja-merelaevastiku ülemjuhatajalt telegrammi, milles teatatakse, et N.Liidu sideministri I asetäitja Kudrjavtseviga on kooskõlastatud otsus edastada interliikumise huvides saateid sagedusel 12,02 MHz.

3. septembril kinnitas seda oma telegrammiga ka Kudrjavtsev. Ta teatas, et internatsidele on selleks eraldatud sagedused.

Peilingud näitavad, et Nadežda saateid antakse eetrisse eri kohtadest, erinevatel lainepikkustel ja erineva võimsusega. Punast udu on püütud tallinlaste ajudesse puhuda nii Suurupist kui ka otse Toompealt, Mereväestaabi territooriumilt.

Riikliku Elekterside Inspektsiooniga Nadežda saateid kooskõlastatud ei ole, samuti pole küsitud, mida arvab asjast Eesti valitsus. Laevastiku sideväelased on EV Sideministeeriumile suusõnaliselt kinnitanud, et nemad täidavad käsku ja peilimisega pole mõtet vaeva näha. 13.09.1990

Seotud lood
    12.09.2017 14.09.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto