Sisukord
Kirjandus
Postimees
11.09.2017
Eesti Esimene vene räppar oli Sergei Dovlatov (1) Repsi hariduskvoot puudutaks pea 900 noort (35) Majandus Eestlased tahavad olla direktorid (2) Võiletid võivad aasta lõpuni hõredaks jääda Välismaa Ida-Ukraina hooldekodude elanikud on rindejoonel lõksus Kadõrov soovib Tšetšeeniale islamimaailmas erirolli Unelmate laevade mürgine varjukülg (2) Välismaa lühiuudised: 11.09.2017 (1) Arvamus Andres Adamson: Repsi algatus on kahjulik (11) Tiiu Kuurme: koolihindekujuline värav ehk giljotiin gümnaasiumitrepil (4) Sirje Niitra: ehmatav ettepanek (11) Juhtkiri: jooksuhullus suleb linna, kas nii jääbki? (12) Ekspert: Põhja-Koreal on tuumaseadeldis, ent ükski rakett pole suuteline seda kandma (2) Jüri Seilenthal: miks teiste kriisid on ka meie kriisid? (2) Postimees 1934. aastal: maadluskuulsus Tartus Kultuur Esimene vene räppar oli Sergei Dovlatov (1) Lugu sellest, kuidas ahv inimeste peale ärritus (1) Sport Revanši võtnud Flora kasvatas edu Läti korvpallimürgel jätkub Klavanile köeti kõva saun Kellele korraldatakse Tallinna maratoni? (2) Muinasjutuline US Open sai sobiva võitja Froome’i kauaoodatud duubel Guinnessi rekord verele hõõrutud kätega Serviti tõestas Eesti klubikäsipalli väärikat taset Teadus Jupiteri virmalised osutusid arvatust müstilisemaks Evolutsioon tõrjub geenihaigused välja (1) Tartu Keskkonnaraha toel sünnib maale täiesti uus kaugküttevõrk Kuidas peaks loodusteadlik inimene ümber käima õunaussiga? (1) Väikesed pruulikojad noolivad visalt suuremat turuosa Emad käivad koos, et tissiandmisel tuge saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimene vene räppar oli Sergei Dovlatov

7 min lugemist
Alexander Genis New Yorgis vene saatkonnas. FOTO: SCANPIX

Mis oleks juhtunud, kui Eestis oleks välja antud Dovlatovi raamat? Kuidas mõjutas Dovlatov Jaapani rahvaarvu? Mille eest armastas Dovlatovit Brighton Beachi maffia? Miks Dovlatov ülikooli ei lõpetanud? Ja veel palju lugusid Dovlatovist tema sõbralt, kirjanik Alexander Geniselt … Tallinna Dovlatovi päevad olid seekord haruldaselt esinduslikud: kohale olid sõitnud nii kirjaniku tütar Katerina kui ka sõbrad Andrei Arjev, Alexander Genis, Lev Lurje ja teised, kes ühel või teisel moel Dovlatoviga seotud on olnud. Postimehe venekeelne portaal tegi intervjuu Alexander Genisega, kes jagas meiega lahkelt arvukaid lugusid vene klassikust.

Tellijale Tellijale

-Te ütlete raamatus «Dovlatov ja tema ümbrus», et Dovlatovit armastavad peamiselt pikka kasvu naisslavistid. Huvitav, miks?

Ma kirjutasin, et Dovlatovit armastavad pikka kasvu naisslavistid, sest just selline naisslavist armastas Dovlatovit Jaapanis. See oli neiu pikkusega nii meeter kaheksakümmend, mis, saate isegi aru, on jaapanlanna kohta kohe väga palju. Ta ei suutnud kuidagi endale meest leida: kust sa ikka nii pikka jaapanlast leiad? Ma soovitasin Venemaalt meest otsida. Tema võttiski mind sõnast ja tõi Rjazanist – muide, linnast, kus ma olen sündinud – ära pikka kasvu linalakast poisi, kes ei osanud sõnakestki jaapani keelt. Nad abiellusid ja neiu palus mul pidada telefoni teel pulmakõne.

09.09.2017 12.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto