Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Repsi hariduskvoot puudutaks pea 900 noort

2 min lugemist
Seda, kui palju õpilasi klassiruumis õppida võib, kontrollib terviseamet. Uuemates koolimajades peab klassis olema õpilase kohta kaks ruutmeetrit ruumi. Klassi täitumuse piirnormi määrab kindlaks põhikooli- ja gümnaasiumiseadus. Pildil on Paalalinna kooli klass. FOTO: Marko Saarm

Läinud õppeaastal astus gümnaasiumisse 855 õpilast, kelle keskmine lõpuhinne oli madalam kui 3,75 ning kelle koht haridusminister Mailis Repsi esialgse ettepaneku järgi võiks olla kutsekoolis. 

Tellijale

Ministri ettepaneku järgi tuleks gümnaasiumi pürgijatele seada lävend, mis põhineb põhikooli lõputunnistuse keskmisel hindel. Lävendil 3,75–3,85 oleks Repsi sõnul praegusele olukorrale väga väike mõju.

Kui arve lähemalt vaadata, selgub, et möödunud õppeaastal astus üldhariduskooli gümnaasiumi statsionaarsesse õppesse (10. klassi) 855 õpilast, kelle põhikooli keskmine lõpuhinne oli madalam kui 3,75. See moodustab ligi kümme protsenti kõigist gümnaasiumisse astujatest, keda oli kokku 7966.

09.09.2017 12.09.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto