Kas uus iPhone teeb Apple’ist triljonifirma?

Apple'i logo ettevõtte esinduspoesis Pudongis Shanghai finantskeskuses. FOTO: CARLOS BARRIA/REUTERS/Scanpix

​Tehnoloogiaspetsialistid, analüütikud ja investorid on juba mitu kuud oodanud pikisilmi Apple’i teisipäevast üritust, kus peaks esitletama uusi nutitelefone iPhone. Ootused on kõrged. Bloomberg nimetas esitlust koguni Apple’i viimaste aastate kõige olulisemaks sündmuseks.

Tellijale Tellijale

iPhone on Apple’i kõige tähtsam toode, mis annab umbes kaks kolmandikku kontserni käibest ning on väga oluline ka kasumi moodustumisel. Uue telefoni ootuses ongi Apple’i aktsia hind ja ettevõtte turuväärtus sel aastal kallinenud 37 protsenti, umbes 820 miljardi dollarini. Selleks et Apple’i väärtus kasvaks triljoni dollarini, peaks aktsia hind kerkima veel «vaid» 22 protsenti, 193,70 dollarini.

The Wall Street Journal kirjutas eile, et kuna Apple’i majandustulemused on iPhone’ide müügist väga sõltuvad, on see teinud aktsia hinna viimasel viiel aastal väga tsükliliseks. Pärast uute nutitelefonide lansseerimist kipub Apple’i aktsia hind järgnevatel kuudel pigem tõusma, mitte langema, nagu tuntud investeerimisnõuanne, mis soovitab aktsiaid osta kuulujuttude ilmumise peale ja müüa pärast uudise teatavaks saamist, eeldada võiks.

11.09.2017 13.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto