Sisukord
Majandus
Postimees
12.09.2017
Eesti Valimisliidu nimekiri külvab Rakveres pingeid (1) Lastelaager kasutas alajaama etenduse dekoratsioonina Koalitsioon jääb kahes riigikogu komisjonis vähemusse Remonti läinud Viru lilleturu müüjad on pahurad Ministrid vaatavad üksteisele küsivalt otsa (10) Majandus Tootjad pelgavad diskrimineerimist ja ebaseaduslikku riigiabi Kas uus iPhone teeb Apple’ist triljonifirma? (1) Mis on teada uue mudeli kohta? Välismaa Irma-hirmus kogunesid miljonid Florida lääneranniku inimesed tormivarju Orkaan ajas rüüstajad liikvele Välismaa lühiuudised 12.09. Ebaseaduslikult piiri ületanud Saakašvili sattus kahe tule vahele Tšetšeenia metsavennad tegid kagebešnikutele peavalu (13) Arvamus Hannes Vallikivi: erasektor ei pea kõrgharidust kinni maksma Postimees 1997. aastal: 14 sõdurit võis uppuda Paldiski lähistel Juhtkiri: valimismaalingud linnahalli seinal (13) Taavi Minnik: sallimatu Eesti ehk kuidas eestlane elevanti sõi (7) Kultuur Miks muinsuskaitseameti arvates on linnahalli ülevärvimine probleem (1) Sport Intriig Eesti käsipalliliigas – kolmele medalile viis pretendenti Miks puhkes laupäeval Lasnamäel jalgpallikaklus? (2) Eestlased hoiavad maailma tugevaimas käsipalliliigas juhtohje (1) Hunt oli okei, Colts hädine Video ja blogi: Hullumeelne lahing! Porzingise supermäng ei suutnud Sloveeniat peatada (2) Tervis Nakkuskliinik saab nüüd hakkama isegi ebolaga Tartu Tartu loomemajanduskeskusel jäi ligi 100 000 eurot projektiraha kasutamata Külaselts jäi vallale ja krossiraja arendajale alla (2) Pahade Poiste ja Ristiisa omanikud avavad raeplatsil uue pubi Elvas õmmeldud triiksärke müüakse üle maailma Aivar Riisalu: huvitav, kui me täna paneksime Reformierakonna esinumbriks Tartus šimpansi, kas tema saaks ka selle brändi pealt umbes 7000 häält? (7) Elvas käivad ettevalmistused Eesti esinduslikema kettagolfipargi avamiseks Draama 2017 – kitsaskohad ja areng (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tootjad pelgavad diskrimineerimist ja ebaseaduslikku riigiabi

3 min lugemist
Suhkrut sisaldavad karastusjoogid pannakse Eestis maksu alla. FOTO: Laura Oks

Suve jooksul koostasid karastusjookide tootjad analüüsi, milles esitatakse negatiivsed stsenaariumid, mis järgneks siis, kui maks 1. jaanuaril 2018 kehtestataks ja Eesti riik osa toodete müügiks Euroopa Komisjonilt riigiabi luba siiski ei saaks.

Tellijale Tellijale

«Peamiselt on kaks küsimust. Mõlemad seonduvad Euroopa Liidu õigusega,» ütles Eesti Karastusjookide Tootjate Liidu tellimusel analüüsi koostanud advokaadibüroo Sorainen advokaat Triin Toom. «Euroopa Liidu õigusest tulenevalt tuleb võrdselt kohelda nii oma- kui ka välismaiseid tootjaid.»

Tema sõnul on Euroopa Komisjonile selle kohta esitatud kaks kaebust. «Esiteks, tootjad leiavad, et maks on diskrimineeriv, ja teiseks, et see võib kujutada endast ebaseaduslikku riigiabi,» ütles karastusjookide tootjaid esindav advokaat.

11.09.2017 13.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto