Ta lisas, et kohus ei näinud detailplaneeringu menetluslikes puudujääkides sisulist probleemi.
«Vaidlustatud otsuses ei käsitletud kohalike suuri vastuväiteid, mis kohtu hinnangul olid planeeringu sisus siiski põhimõtteliselt käsitletud,» märkis ta.
«Samuti möönis kohus, et eelhinnangu alusel tegi keskkonnamõju hindamata jätmise otsuse arendaja pereliikmest vallavanem, kes ilmselt ei saanud olla erapooletu. Õige on küll riigikohtu järeldus, et lõplik otsustusõigus on planeeringu üle vallavolikogul, mitte vallavanemal, kuid tegelikkuses teeb sisulised valikud ära ikkagi vallavalitsus ja paneb volikogu ette ainult «jah» või «ei» küsimuse,» lisas Veiko Vaske.
Võistlused ja treeningud
Kohus on rääkinud, pole midagi kommenteerida, võttis Raimond Pihlap loo kokku. «Aga fakt on see, et Aivar Õun on arendaja pere liige, Sandra Reinsalu laps on Aivar Õuna lapselaps. Seda fakti ei saa kohus muuta,» lisas ta.
«Elva linnapeaks saades ütles Aivar Õun, et eelmine linnapea võeti maha sellepärast, et ei arvestanud Maksimarketi detailplaneeringu juures inimeste arvamusi, tema lubas arvestada. Aga Kulbilohu krossiraja puhul ta seda ei teinud.»
Aivar Õuna sõnul ei tohiks Kulbilohu krossirajal aastas kaks korda peetavad võistlused külaelu arengut takistada. «Laupäevalgi oli seal suur võistlus, mis tõi piirkonda palju rahvast,» märkis ta.
«Tõesti, võistluskalendris on Kulbilohu krossirajal vaid kaks võistlust aastas,» märkis Inge Mardi, kes veedab Vellaveres tihti aega õhtuti ja nädalavahetustel. «Aga pärast riigikohtu otsust on rajakasutus väga intensiivne. Seal käib kogu aeg tegevus, treenitakse nii päeval kui ka laupäeva hommikul kell pool üheksa, neil ükskõik.»