Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
12.09.2017
Eesti Valimisliidu nimekiri külvab Rakveres pingeid (1) Lastelaager kasutas alajaama etenduse dekoratsioonina Koalitsioon jääb kahes riigikogu komisjonis vähemusse Remonti läinud Viru lilleturu müüjad on pahurad Ministrid vaatavad üksteisele küsivalt otsa (10) Majandus Tootjad pelgavad diskrimineerimist ja ebaseaduslikku riigiabi Kas uus iPhone teeb Apple’ist triljonifirma? (1) Mis on teada uue mudeli kohta? Välismaa Irma-hirmus kogunesid miljonid Florida lääneranniku inimesed tormivarju Orkaan ajas rüüstajad liikvele Välismaa lühiuudised 12.09. Ebaseaduslikult piiri ületanud Saakašvili sattus kahe tule vahele Tšetšeenia metsavennad tegid kagebešnikutele peavalu (13) Arvamus Hannes Vallikivi: erasektor ei pea kõrgharidust kinni maksma Postimees 1997. aastal: 14 sõdurit võis uppuda Paldiski lähistel Juhtkiri: valimismaalingud linnahalli seinal (13) Taavi Minnik: sallimatu Eesti ehk kuidas eestlane elevanti sõi (7) Kultuur Miks muinsuskaitseameti arvates on linnahalli ülevärvimine probleem (1) Sport Intriig Eesti käsipalliliigas – kolmele medalile viis pretendenti Miks puhkes laupäeval Lasnamäel jalgpallikaklus? (2) Eestlased hoiavad maailma tugevaimas käsipalliliigas juhtohje (1) Hunt oli okei, Colts hädine Video ja blogi: Hullumeelne lahing! Porzingise supermäng ei suutnud Sloveeniat peatada (2) Tervis Nakkuskliinik saab nüüd hakkama isegi ebolaga Tartu Tartu loomemajanduskeskusel jäi ligi 100 000 eurot projektiraha kasutamata Külaselts jäi vallale ja krossiraja arendajale alla (2) Pahade Poiste ja Ristiisa omanikud avavad raeplatsil uue pubi Elvas õmmeldud triiksärke müüakse üle maailma Aivar Riisalu: huvitav, kui me täna paneksime Reformierakonna esinumbriks Tartus šimpansi, kas tema saaks ka selle brändi pealt umbes 7000 häält? (7) Elvas käivad ettevalmistused Eesti esinduslikema kettagolfipargi avamiseks Draama 2017 – kitsaskohad ja areng (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pahade Poiste ja Ristiisa omanikud avavad raeplatsil uue pubi

2 min lugemist
Uue pubi omanikud Jaanus Sults (vasakul) ja Kalle Tammeorg teevad veel viimaseid ettevalmistusi, et lähinädalatel RP 9 külastajatele avada. FOTO: Sille Annuk

Kevadel sulges Raekoja platsil uksed kohvik Kapriis. Seejärel seadsid end Raekoja plats 9 ruumides sisse järgmised üürnikud, et peagi uus pubi avada. Uued omanikud on tartlastele juba tuttavad tegijad, sest neile kuuluvad Tartus veel pubid Pahad Poisid, Ristiisa ja Big Ben.

Uus pubi kannab nime RP 9 ja see on plaanis avada lähinädalatel. Omanike Kalle Tammeoru ja Jaanus Sultsi sõnul on see selge viide asukohale ja lühend aadressist. 

«Meil käis palju nimesid läbi, aga ei tahtnud pubile panna nime, mis seoks meid konkreetse teemaga. Lõpuks jäi lühendatult aadress, mis ei lükka meid kuskile raamidesse,» rääkis Sults. 

Omanikud kavatsesid pubi plaani kohaselt avada palju varem kui septembris. Esialgne mõte oli  minna natuke lihtsamat teed: teha väike värskenduskuur ja koht uue nime all avada. Kuna omanikel õnnestus saada ruumide pikemaajaline üürileping, otsustasid nad rohkem vaeva näha ja pubisse julgemalt investeerida.

Uues pubis on istekohti 70 ringis. Endisest kohvikust Kapriis pole seal jälgegi, sest kõik on seal ümber tehtud, alustades baarileti asukohast kuni lae ja põrandani välja. Ruumides on mööbel olemas, kuid enne avamist tuleb põhjalikult tegeleda menüüga, mida kokkadel tuleb läbi harjutada ning teenindajatel tundma õppida. 

Uues kohas hakatakse pakkuma pubitoite. Selleks et oma teistele pubidele otsest konkurenti mitte juurde tekitada, astub Tammeoru kinnitusel RP 9 nii-öelda sammu ülespoole ja pakub lisaks pubitoitule natukene lihvitumat ja kallimast toorainest valmistatud sööki. Üks roogi, mida pakkuma hakatakse, on näiteks laagerdatud veisemarmorliha. Lõuna ajal pakub RP 9 nagu teisedki söögikohad päevapraade. 

Menüüs on veel eelroad, supid, magustoidud, suupisted, aga ka pontšikud. Kuna paljud tartlased teavad, et kunagi ammu tegutses samades ruumides pontšikubaar, soovib Tammeorg pontšikute pakkumisega seda mälestust natuke säilitada. 

Uues pubis on üleval kolm eri suurusega televiisorit. Kui Pahades Poistes on üsna suur rõhk jalgpalli ja muu spordi näitamisel, siis uues kohas näidatakse Jaanus Sultsi kinnitusel ainult kõige tähtsamaid mänge. Jalgpallipubiks RP 9 muutuda ei soovi.

Tartu Raekoja platsi uue pubi RP9 interjöör. FOTO: Sille Annuk
Seotud lood
11.09.2017 13.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto