R, 20.05.2022

Toobal keeldus ütluste andmisest

Andres Einmann
Toobal keeldus ütluste andmisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare kohtuprotsessil astus eile tunnistajapinki erakonna endine peasekretär Priit Toobal, kes keeldus ütluste andmisest. «Kuna tulevikus võidakse mu ütlusi kasutada minu süüdistamiseks, ei kavatse ma ütlusi anda,» lausus Toobal kohtu ees. 

Kohus uuris eile episoodi, mis puudutab taotlust vahetada ärimees Hillar Tederi abikaasa firmale kuuluv Mäekalda tänava kinnistu Tallinna linnale kuuluva kinnistu vastu Koidula tänaval. Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann ütles kohtus, et taotlus kinnistuste vahetamiseks jõudis kommunaalametisse abilinnapeade Eha Võrgu ja Kalle Klandorfi kaudu. Savisaar tema sõnul mingit survet ei avaldanud.

Tunnistusi andma kutsutud ärimees Margus Mets ütles kohtus, et laenas reklaamiärimees Paavo Pettai firmale Midfield OÜ raha Keskerakonna reklaamikampaania korraldamiseks, kuid sealjuures ei puutunud ta tehingu käigus kordagi kokku Keskerakonnaga. Metsa sõnul soovis Pettai 3013. aasta suve lõpus otsida täiendavaid finantsallikaid ning mehed leppisid kokku, et Marimark hakkab Pettaile kampaanias partneriks. Marimark lubas ära osta reklaamipinnad, mille eest Pettai pidi hiljem tasuma. «Jutt käis paarisajast tuhandest ja kuna mul endal sellist vaba raha ei olnud, pöördusin oma sugulase Tederi poole, kas ta saaks mulle raha laenata,» rääkis Mets, mainides ärimees Hillar Tederit.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Kodu
Tartu Postimees
Tagasi üles