Sisukord
Tallinn
Postimees
14.09.2017
Eesti Linnahalli ülemaalimise raha ilmus nõiaväel kooli eelarvesse Raivo Susi nõudis FSB-lt eesti keele tõlget (1) Kunstnikke tuleks kodanikualgatuse eest premeerida (4) Vähem kui veerand noortest plaanib kindlasti valima minna (5) Meremuuseum tahab Paksus Margareetas korrata Lennusadama edu Kaagvere erikoolis valitseb täielik anarhia (1) Erikooli direktor: praegu on jah kriitiline olukord (12) Majandus Mida arvasid tehnikaeksperdid uutest iPhone'idest? Välismaa Lehne: sakslased tahavad keerulisel ajal stabiilsust Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: türklased ja sakslased päevapoliitika keerises (1) Mida Juncker ütles ja (tõenäoliselt) mõtles (2) Juncker pidas viimase uute algatuste kõne Arvamus Jaanus Piirsalu: Kadõrov Venemaa presidendiks? (9) Juhtkiri: koolinoored esimest korda valimiskasti juures (1) Postimees 1934. aastal: ülikool 90 protsenti eestistunud Berit Teeäär, Tanel Paas: sõnakamad vabaühendused on riigi ülalpidamisel (6) Kultuur Nostalgia ja melanhoolia omahind (2) Kultuuri lühiuudiseid Sport Meistrite liigas võideti mängud rahakotiga Spordi lühiuudised Venelasi aitas kreeklaste vabaviskepaanika Kommentaar: ühe lollaka kakluse füsioloogia, anatoomia ja hügieen (1) NFLi tähtmängija väisas ootamatult Tartu klubi treeningut Robert Rooba väravad vaimustavad Soome hokispetsialiste Tallinn Kunstnikke tuleks kodanikualgatuse eest premeerida (4) Linnahalli ülemaalimise raha ilmus nõiaväel kooli eelarvesse Meremuuseum tahab Paksus Margareetas korrata Lennusadama edu Reis Unustamatud muljed, ülirikas kultuuripärand ja kiviaja elu Paapua Uus-Guineas Tartu Ruumikitsikuses põhikool aina laieneb ... soojakutesse Haridusministeerium jääb Tartusse ja ametnikke tuleb siia tublisti juurde Tartu teadlane leidis molekuli, mis aitab organismil ravimiga hakkama saada (1) Rõuge pesapuu loojalt võib tulla veel üks vaatetorn Signe Kivi seab end sisse kunstnikuna üürikorterisse Esimene tantsuvõistlus just kui langevarjuhüpe Jüri Kõre: uue planeerimiskorra kõver näopool (1) Henri Kaselo: Tartu peaks lennuliiklust doteerima (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kunstnikke tuleks kodanikualgatuse eest premeerida

1 min lugemist
Jüri Kuuskemaa. FOTO: Eero Vabamägi

Muinsuskaitse võiks oma jäikadest nõudmistest loobuda ja linnaplaneerimise amet võiks linnahalli seinale tehtud pildi tagantjärele heaks kiita.

Minu hinnangul on tegemist tõesti kunstilise lahendusega, mis võiks jääda siia püsima seni, kuni hakatakse linnahalli renoveerima. Kui isegi objekti arhitekt oli nõus, siis misasja mingid väikesed ametnikud veel kobisevad! Mul on muidugi kahju minna vastuollu muinsuskaitseametiga, mille aktsioone ma tavaliselt pooldan. Aga praegusel juhul on minu arvates tegemist bürokraatliku mundriau mõttetu kaitsmisega. Selle asemel, et hakata seda pilti maha pesema, peaks maha pesema need sajad roppused ja sodimised, mis on linnahalli seintel.

Ma arvan, et meie valitsus magas maha hetke, kui hakati valmistuma Eesti eesistumiseks Euroopa Liidus, ja oleks kohe olnud arusaadav, et niisugune objekt, mis on veel vahetult Kultuurikatla nina all, ei saa jääda sellise koledusena püsima. Mina annaksin noortele kunstnikele kodanikualgatuse eest preemia.

Seotud lood
13.09.2017 15.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto