R, 27.05.2022

Robert Rooba väravad vaimustavad Soome hokispetsialiste

«Paranenud pole mu uisutamis- või väravalöömisoskus, vaid jäähoki-IQ.»
Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Robert Rooba väravad vaimustavad Soome hokispetsialiste
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jyväskylä JYPi ründaja Robert Rooba valiti Soome jäähoki kõrgliiga hooaja esimese nädala parimaks mängijaks.
Jyväskylä JYPi ründaja Robert Rooba valiti Soome jäähoki kõrgliiga hooaja esimese nädala parimaks mängijaks. Foto: Lehtikuva

Soome jäähokihooaja alguse suurim komeet on olnud Robert Rooba. 24-aastane Jyväskylä JYPi ründaja juhtis kahe vooru järel resultatiivsustabelit ja valiti kõrgliiga avanädala parimaks mängijaks. Ning see polnud mingi klikipõhine lugejahääletus, vaid jäähokit rahvuslikult tähtsaks küsimuseks pidava Soome hokispetsialistide otsus. Kõva värk.

«Rooba tegevus kahes esimeses mängus viitab läbimurdehooajale. Ta oli mõlemas matšis mängu parimate seas. Rooba kaitseb suurepäraselt litrit ning mängib hästi nii värava ees kui ka porte ääres,» kõlas spetsialistide paneeli hinnang.

Eesti jäähoki jaoks oli see vägev tunnustus. Nagu ka Soome internetitelevisiooni Ruutu eetris reede õhtul kõlanud üllatusest ja kiitusest pakatanud otsereportaaž: «Eesti ründaja läheb pealeviskele... ja Robert Rooba teeb oma teise värava tänases mängus! Eesti ründaja avang hooajale on enneolematu, sest Rooba pole end seni kõrgliigas väravaviskajana tõestanud. Eelmisel hooajal viskas ta kolm väravat, aga nüüd juba tänase mängu teine!»

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Reis
Tartu Postimees
Tagasi üles